22.11.2012

Nový členové, poháry, králík divoký - opakovačka, test č.1, Kachna divoká - popis, obrázek, předávání úlomků opakovačka, myslivecká mluva

Dnešní schůzka byla první pro naše dva nové členy Pepu a Honzu Hüblovi, kteří od dnešního dne posílili naše řady. Na první schůzce se spíše rozkoukávali, ale to je zcela normální a určitě se časem naučí spoustu nových věcí.

Začali jsme předáním bonbónů nejlepším z minulé schůzky, což byly holky Elenka, Simonka a Jolanka, které vyhrály soutěž, ale i ostatní dostali nějakou sladkost. Dále jsme opakovali popis králíka divokého, kdy děti zodpovídaly postupně všechny otázky jak o popisu zvěře, tak vše kolem jeho života.

Dalším co bylo na řadě byl testík, který psali všichni, kromě nových členů. Jeho vyhodnocení bude v závěru tohoto článku. Děti odpovídaly na 30 otázek a mohly tedy získat celkem 30 bodů.

Po testíku jsme si probrali další druh zvěře, kterým byla kachna divoká březňačka. Nejdříve jsme si řekli, že máme kachny plovavé a potápivé a jaký je mezi nimi rozdíl a potom jsme si již popsali naši nejznámnější kachnu divokou. Naučili jsme se popis mysliveckou mluvou a také něco o jejím životě. Příště si opět uděláme opakování.

Rovněž jsme si dnes zase zopakovali předávání úlomků. Sám jsem udělal uloveného srnce a děti si vyzkoušely předávání. Na závěr Honza připravil dalším dětem poznávačku, kdy na tabuli mysliveckou mluvou popisovali různé druhy zvěře a paroží.

Potom jsme se je domluvili předběžně na sobotu, kdy půjdeme přikrmovat zvěř a mohli jsme dnešní schůzku ukončit.

Výsledky testu:

1.-2. místo - Štěpán Opluštil a Lucinka Zbořilová 23bodů

3. místo - Honza Hřivna  20bodů

4. Štěpán Janečka 18bodů

5.-6. Jolanka Sedláčková a Pavel Petřík 14bodů

7. Elenka Melcrová 13bodů

8. Simonka Zapletalová 12bodů

9. Ondra Krejčí 11bodů

10. Kuba Sedláček 7bodů