24.11.2012

Přikrmování zvěře

Dnes v 10:00hod. jsme se sešli u knihovny, aby jsme zajeli k našim krmelcům. Už dopředu jsem ke krmelcům odvezl dva pytle ječmene, asi 50kg kaštanů a také kukuřici. Každý z dětí si s sebou vzal rovněž něco dobrého, aby se měla zvířátka u nás dobře. Když jsme dorazili k prvnímu krmelci, dali jsme do něj kukuřici, jablíčka a mrkvičku, vysypali jsme dva pytle obilí do zásobníku a také jsme krmelec naplnili jetelinovým senem. Vedle krmelce jsme vysypali kaštany a měli jsme hotovo.

Vzhledem k tomu, že s námi byli poprvé nový dva členové Pepík a Honzík, tak jsme si vysvětlili něco o přikrmování, řekli jsme si které krmivo je dužnaté, jadrné a objemové a rovněž jsme si zdůraznili potřebu soli por zvěř.

Potom už jsme se mohli vydat k druhému krmelci, kde jsme rovněž dali vše potřebné a také jsme nezapomněli do krmítka pro ptáčky dát nějaké dobroty. V tomto druhém krmelci, který není se samozásypem byla prázdná korýtka a bylo tedy vidět, že je intenzivně navštěvován srnčí zvěří.

Když bylo vše hotové, řekli jsme si s dětmi pár věcí o myslivosti, taková malá opakovačka a pro nové členy věci, které zatím neznali. Dozvěděli se o sv. Hubertovi jako patronu myslivců, sv. Dianě jako bohyni lovu a také, že červen je měsícem myslivosti. Samozřejmě i spoustu dalších věcí, které jsou důležité pro mladé myslivce a přátele přírody. Dnešní schůzka byla velmi příjemná a zpět jsme se vrátili až po dvanácté hodině odpolední. Všichni jsme již měli hlad a také chuť na sobotní oběd. Myslím, že všem po dnešním příjemně stráveném dopoledni v lese chutnalo.