30.10.2014

Nová členka

Mladší: Popis růstu, vytloukání a shazování jeleního paroží, myslivecká mluva

Starší: Dodržujme myslivecké tradice – Zálomky, úlomky, myslivecká mluva

Od dnešního dne máme další členku Zuzku Janečkovou, která rozšířila počet členů na 23, což je pro letošní rok konečné číslo.  

Mladší Poštolky se na dnešní schůzce dozvěděli jak je to s růstem jeleního paroží. Dozvěděli se, že jelen paroží každoročně shazuje a to vždy na konci zimy od února do dubna, poté mu paroží opět začné růst a je obaleno lýčím, které ho v době růstu chrání. Na lýčí si mohli i sáhnout a podívat se, jak vypadá. Po dokončení růstu jelen lýčí vytlouká o mladé stromky a to v průběhu léta, aby měl na podzim na dobu jelení říje paroží úplně vytlučené a mohl se věnovat rozmnožování rodu. Dále jsme se naučili některé výrazy z myslivecké mluvy a také jsme si řekli jaké máme myslivecké pozdravy, kdo je patronem myslivců, bohyní lovu, nebo který měsíc byl v roce 1959 zvolen měsícem myslivosti.  

Se staršími Poštolkami jsme si na začátku zopakovali vše o úlomcích, následně jsme si zopakovali mysliveckou mluvu, kterou se učily mladší Poštolky a na závěr jsme pokračovali v povídání o myslivecké tradici, kterou jsme minulý týden začali a to o zálomcích.