2.10.2014

Ukončení členství

Mladší: Jelen lesní

Starší: Příprava na soutěž

Dnešní schůzka už opět probíhala ve škole a dnešním dnem ukončili členství Honza a Pepa Hublovi. Náš kroužek se tak k dnešnímu dni ustálil na 21 členech.

Mladší děti dostaly na papíře informace o jelenovi lesním, o kterém jsme si řekli všechny možné informace. Možná toho na ně bylo místy hodně, ale většinu věcí budeme stejně opakovat stále dokola, tak si určitě časem většinu věcí zapamatují. Na začátek bude stačit, když budou vědět, že samice od jelena je laň a mládě kolouch, čím se živí, že období rozmnožování je říje a bývá na podzim a také budou umět poznat jelení shoz a popsat ho mysliveckou mluvou. Je toho ještě mnohem víc, ale všechno chce svůj čas.

Starší děti se neučily nic nového, spíše jsme se snažili opakovat si to, co jsme již uměli, aby jsme neudělali příští týden na soutěži velkou ostudu. Bylo vidět, že si toho vcelku dost pamatují, tak snad vše bez problémů zvládnou. Zopakovali jsme si poznávání listů, loveckých psů, zvěře, trofejí, také mysliveckou mluvu, prostě vše co jsme stihli...ještě budeme mít na přípravu jednu schůzku a potom už hurá na soutěž...