10.10.2014

Mezinárodní soutěž - Příroda kolem nás

Dnes jsme se vydali se staršími Poštolkami na soutěž do Drahanovic. Šlo o mezinárodní česko - polskou soutěž, kterou v rámci projektu pořádal OMS Olomouc. Na soutěž jsme se velmi těšili a čekali jsme, že se nám opět podaří navázat na velmi dobré výsledky z posldních soutěží a někdo si opět přiveze pohár. Počasí bylo dobré a tak jsme ráno o půl deváté mohli vyrazit

Soutěž začala díky opožděnému příjezdu polských dětí s hodinovým zpožděním, ale to nám nevadilo. Soutěže se nakonec zúčastnilo více než 80 dětí, což byl opravdu velký zápřah pro pořadatele, především při počítání výsledků. Soutěž se skládala z testu, kde bylo 40 otázek a stezky ze 40 stanovišti. Soutěž byla středně náročná a děti předváděly velmi pěkné výkony. Konečné výsledky Poštolek byly následující:

Kategorie A - děti 3.- 5. třída: celkem 26 soutěžících
3. místo - Štěpán Janečka
8. místo - Elen Melcrová
10. místo - Marian Hejníček
14. místo - Lucie Zbořilová
24. místo - David Jirouš

Kategorie B - děti 6.- 9. třída: celkem 16 soutěžících
5. místo - Pavel Petřík
8. místo - Štěpán Opluštil
12. místo - Ondřej Novák 

V kategorii A zvítězil Filip Klvaňa z Vlčat a na druhém místě skončila Lucie Jurášová z Koloušků a třetí byl náš Štěpán Janečka.

V kategorii B zvítězil Tomáš Dvořák z Drahanovic, druhý skončil vítěz letošního okresního kola Filip Chodil z Veverek a třetí místo obsadil Zdeňek Gregor rovněž z Veverek.

Co se týká polských dětí, tak jejich výsledky zdaleka nedosahovaly výsldků našich mladých myslivců, ale bylo to hlavně proto, že polské děti nebyly členy kroužků mladých myslivců.

Soutěž byla velmi specifická a hlavně její testová část možná dost překvapila, protože na ní byla spousta velmi nepříjemných otázek. Ovšem podmínky byly pro všechny stejné a tak nakonec musíme být rádi i za ten jeden pohár, který získal Štěpán Janečka. Do dalšího okresního kola, které bude na jaře máme dost času a věřím, že naše Poštolky opět předvedou co umí a dovezeme si nějaký další pohár do sbírky.