23.10.2014

Nový člen

Mladší: Stopy zvěře, popis srnčího parůžku, poznávání lebky lišky, film o přikrmování zvěře

Starší: Test – symbolika úlomku, Dodržujme myslivecké tradice – Zálomky

Od dnešního dne máme opět jednoho nového člena Standu Melcra, který rozšířil počet členů na 22.  

S mladšími Poštolkami jsme na dnešní schůzce poznávali stopy zvěře podle pracovního listu malé myslivosti. Nejdříve jsme k obrázkům zvěře doplňovaly jejich názvy a dále jsme k nim přiřazovali správnou stopu. Šlo stopy jelena lesního, srnce obecného, prasete divokého, zajíce polního, lišky obecné a bažanta obecného. Nakonec tam zůstaly dvě stopy, které jsme měli za úkol rozpoznat. Šlo o stopy kachny divoké a jezevce lesního. Nakonec jsme ještě podle stop poznávali, co se u potoka odehrávalo…např. že liška narazila na stopu zajíce a šla po jeho stopě, nebo že jezevec vlezl do své nory atd.

Po dokončení pracovního listu, který si děti založily do svých složek, jsme popisovali srnčí parůžky, které s sebou přinesl Lukáš Vykydal, a také jsme si prohlédli lebku lišky, kterou měl s sebou a řekli jsme si, jak rozeznáme lebku lišky od jezevce. Na závěr jsme si ještě pustili krátký film o přikrmování zvěře z cyklu Tisíc let české myslivosti.

Se staršími Poštolkami jsme si na začátku udělali test z mysliveckých tradic – Symbolika úlomku, o kterých jsme si říkali minulý týden. Max. počet získaných bodů byl 26. Výsledky testu byly následující:

Štěpán Opluštil……….22bodů

Pavel Petřík…………….21bodů

Štěpán Janečka………18bodů

Elen Melcrová………...16bodů

Lucie Zbořilová………12bodů

David Jirouš……………10bodů

Ondřej Krejčí……………9bodů

Marian Hejníček.......8bodů

Po testu jsme si povídali o další myslivecké tradici a to o zálomcích. Řekli jsme si, co to jsou zálomky, jaké máme druhy a při jakých příležitostech je myslivci používají. Díky zálomkům jsme se dostali také k dalším věcem, jako např. dosledu zvěře o kterém jsme si povídali a proto jsme si nestihli říct o této myslivecké tradici vše a na příští schůzce se k ní ještě vrátíme.