6.2.2016

Přikrmování zvěře

Dnes dopoledne jsme se vypravili k zásypu a krmelečku pro zajíce za Oskavou, abychom tam dali nějaké dobroty pro zvířátka. Společně se mnou šlo 7 mladých Poštolek. Cestou jsme na řece Oskavě u Benátek viděli asi 20 divokých kachen březňaček. Po cestě jsme také viděli na stromě sedět několik kormoránů velkých a také se nám ozývala Poštolka.

Když jsme došli ke krmným zařízením, zjistili jsme se, že jsou téměř prázdná a je tedy na čase něco do nich zvěři dát. S sebou jsme měli ječmen, kukuřici, jablka, mrkev a další dobroty, které skončily jak v zásypu tak v krmelečku. Když jsme měli zakrmeno, šli jsme se ještě kousek projít a na konci remízku vyletěla bažantí slepice, která přeletěla do rákosí k řece Oskavě.

Na chvíli jsme se zastavili, abychom si odpočinuli a udělali jsme si poznávačku listů, které jsem vzal s sebou. Cestou zpět jsme opět šli kolem divokých kachen, které seděly na řece a když jsme si je chtěli vyfotit, tak se zvedly a odletěly. Nebylo to ovšem daleko, protože se jen zatočily a opět si sedly zpět na řeku. Určitě by nebylo špatné udělat u Oskavy pro tyto kachny nějaké krmné zařízení a pokud zde zůstanou chodit je také přikrmovat. Domů jsme se vrátili krátce před polednem.