21.2.2016

Přikrmování zvěře

Po týdnu v neděli jsme se opět s Poštolkami sešli, abychom dali nějaké dobroty do zásypu a krmelečku pro zajíce, které máme za Oskavou v Benátkách. Sraz jsme měli po obědě u našeho a za lehkého deště jsme vyrazili. U Benátek na nás čekaly ještě další Poštolky a nakonec se sešlo celkem 9 členů, což bylo na dnešní sychravé počasí docela hodně. Vzhledem k posledním deštivým dnům se zvedla Oskava a vypadala spíše jako větší řeka Morava.

Když jsme došli ke krmným zařízením zjistili jsme, že zvěř nám tam velmi dobře bere, protože obě krmná zařízení byla prázdná. Dali jsme tam tedy vše co jsme si sebou přinesli a rozhodli jsme se, že se ještě zajdeme podívat k říčce Sitce, na které úřadují bobři.

Po příchodu tam jsme viděli několik bobřích cestiček, jednu noru a také několik velmi silně poškozených velkých stromů. Bobrům se tady opravdu velmi dobře daří. Vzhledem k tomu, že začínalo čím dál víc pršet, rozhodli jsme se k návratu. Celá dnešní vycházka trvala asi dvě hodiny a velmi jsme si ji užili.