10.5.2014

Soutěž o Zlatou srnčí trofej - Hněvotín 2014

Dva dny po soutěži v Daskabátu jsme s dětmi vyrazili do Hněvotína, na druhou letošní soutěž. Pozvaly nás Vlčata s Hněvotína. Ze Štěpánova jsme vyjížděli ráno v devět hodin a na dnešní soutěž jelo celkem 6 mladých Poštolek.

Počasí bylo stejně jako před dvěma dny pěkné a tak se dalo čekat, že se i dnešní soutěž vydaří. Samotná soutěž byla rozdělená na domácí děti z Vlčat a ostatní. Mladší děti kategorie 0 měly nachystanou stezku, na které bylo 10 stanovišť, ostatní dělali nejdříve test a poté šli na stezku, kde poznávali myslivecké exponáty na 40 stanovištích. Soutěž pro rodiče byla stejná jako pro starší děti. Napsali si tedy test a také si prošli stezku. Stejně jako soutěž v Daskabátě i tato soutěž byla vcelku náročná a byla tam spousta záludností, se kterými se museli soutěžící vyrovnat. Na druhou stranu musím ovšem říct, že bylo vše opravdu velmi dokonale připravené. Mimo hlavní soutěž si děti mohli také zastřílet ze vzduchovky. Výsledky dnešní soutěže byly pro Poštolky tyto:

kategorie 0:
1. Lucinka Zbořilová
3. Jirka Kirschbaum

kategorie A:
1. Štěpán Janečka
2. Pavel Petřík
3. Elenka Melcrová

kategorie B:
1. Štěpán Opluštil

kategorie R - rodiče nemyslivci
1. Ivana Zbořilová
3. Markéta Nováková
4. Jana Janečková

Na závěr byly rozděleny ceny pro nejlepší. Poháry dnes děti sice nevyhrály, ale zato pro ně byly připravené pěkné ceny od sponzorů. Mezi rodiči vyhrála stejně jako v Daskabátě naše vedoucí Ivča, která si odnesla krásný pozlacený parůžek na podstavci, který byl určen pro vítěze kategorie rodičů. Myslím, že dnešní den v Hněvotíně byl opět velmi povedený a všichni kdo se soutěže zúčastnili, byli spokojení. Domů jsme se vrátili o půl páté.