8.5.2014

Soutěž o Zlatou srnčí trofej - Daskabát 2014

Dnes jsme s dětmi vyrazili do Daskabátu, na první letošní soutěž. Pozvaly nás Veverky z Daskabátu a tak jsme měli možnost si vyzkoušet, jak jsme na tom před okresním kolem Zlaté srnčí trofeje, které nás čeká za tři týdny. Ráno jsme vyrazili v devět hodin a jelo nás opravdu hodně. Celkem šesti auty jelo deset mladých Poštolek i s rodiči. Především mě velmi potěšilo, že rodiče jeli s námi a hlavně proto, že jeli podpořit své děti, pro které to je určitě také velmi důležité.

Počasí bylo dobré a tak jsme se těšili, že i soutěž bude velmi povedená. Samotná soutěž byla rozdělená pro starší děti na tři části, kdy nejdříve psali test, potom pro ně bylo nachystáno celkem 6 stanovišť, kde poznávali vycpaniny ptáků, trofeje zvěře, lebky a kůže zvěře, lovecké psy, věci v pytlících po hmatu a střelba ze vzduchovky. Jako poslední byla připravena stezka, na které bylo celkem 50 stanovišť. Mladší děti dělali vše stejně, jen neměly testovou část. Soutěž pro rodiče byla stejná jako pro starší děti, tedy i s testem. Soutěž byla velmi náročná, ale všichni se s tím poprali statečně. Výsledky dnešní soutěže byly pro Poštolky tyto:

kategorie 0:
1. Lucinka Zbořilová
5. Honzík Hájek
6. Lukášek Houserek
7. Barunka Opluštilová
10. Kristýnka Hájková

kategorie A:
1. Štěpán Janečka
2. Pavel Petřík
8. Elenka Melcrová
12. Marian Hejníček

kategorie B:
6. Štěpán Opluštil

kategorie R - rodiče nemyslivci
1. Ivana Zbořilová
6. Adriana Hejníčková
8. Pavel Houserek
9. Petra Houserková
11. Jana Hájková
13. Petr Hájek  

Mimo soutěž si ještě děti mohly zaházet šipkami na terče srnce a divočáka, nebo si prohlédnout živé bažanty, straku a plcha. Na závěr byly rozděleny ceny pro nejlepší a Poštolky si odnesly celkem tři krásné dřevěné poháry se srnčím parůžkem, z čeho měli všichni velkou radost. Ani ostatní nepřišli zkrátka a každý dostal nějaké drobnosti od sponzorů soutěže. Mezi rodiči vyhrála naše vedoucí Ivča, která si odnesla krásný dřevěný putovní pohár, na kterém bylo vyryto její jméno. Myslím, že dnešní den se v Daskabátě povedl a i přesto, že jsme se domů vrátili až o půl šesté večer, jsme všichni byli velice spokojení.