23.11.2013

Přikrmování zvěře

Dnes jsme se opět sešli, abychom jeli ke krmelcům dát zvěři nějaké dobroty. Sraz byl v sobotu po obědě ve 14:00hod. a jeli jsme na kolech jako tradičně. Dnes jsme poprvé vzali do krmelců i kvalitní jetelinové seno, které jsme nasušili v létě. Pěkně vonělo a zvěři bude určitě velmi chutnat. Mladé Poštolky si rovněž vzali spoustu dužnatého krmiva a také jadrné krmivo, konkrétně ječmen. Vše jsme uložili ke krmelcům.

Když jsme měli zakrmeno, tak se Poštolky pustili do stavby bunkru. Nanosili spoustu smrkových větví a podařilo se jim vytvořit opravdu velký bunkr, který budou při dalších schůzkách ještě vylepšovat.  

Dnes jsme si rovněž zasoutěžili a to konkrétně v hodu šiškou na cíl. Nasbírali jsme plný kbelík šišek, udělali cíl a každý měl pět pokusů. Nakonec nejlépe házela Lucka Zbořilová a Vašek Novák, kteří trefili 4 šišky. V rozhozu nakonec vyhrála Lucka.

Také jsme si zasoutěžili v družstvech. Vítězem se stalo družstvo ve složení Štěpán Opluštil, Pavel Petřík, Pepa Hubl a Lucka Zbořilová... Vítězstvím 26:20 porazili čtveřici Vašek Novák, Honza Hubl, Štěpán Janečka a Lukáš Houserek.

Jak již jsem říkal několikrát, je škoda, že nás na sobotní přikrmování nechodí víc, protože schůzky v lese jsou určitě zajímavější než učení ve škole. Dnešní schůzka byla moc fajn a děti se velmi pobavili a ještě jsme udělali něco pro zvěř, která navštěvuje naše krmelce.