14.11.2013

Trofeje zvěře, Tisíc let české myslivosti - malířka Hana Křenková, Lovecká kynologie

Na dnešní schůzce jsme si na začátek řekli něco o trofejích. Vysvětlili jsme si co to trofeje jsou, co znamenají pro myslivce a hlavně jsme si řekli, jaké trofeje máme. Vše bylo doplněno i obrázkovou přílohou. Trofejí je opravdu velká škála a děti už teď přesně vědí ze které zvěře se dá získat jaká trofej... Rovněž se dozvěděli, že každý myslivec by měl umět upravit alespoň srnčí lebku ulovené trofejové zvěře.

Po vyprávění o trofejích jsme si pustili film z cyklu Tisíc let české myslivosti  o malířce, kterou jsme potkali na Evropské myslivecké pouti v Dubu nad Moravou paní Hance Křenkové. Dozvěděli jsme se o jejích začátcích s myslivostí a také o tom jak se dostala k malování. Paní Křenková je mimo jiné také předsedkyní klubu autorů pod ČMMJ.

Na závěr jsme si řekli něco málo o lovecké kynologii a o plemenech loveckých psů... není to nic jednoduchého a určitě se k tomu budeme muset vracet častěji. Plemen loveckých psů je hodně a nedá se vše naučit za jednu schůzku. Nakonec se děti rozdělili do dvojic a udělali jsme si takovou malou poznávačku. Každá dvojice měla za úkol určit 18 druhů loveckých psů. Jak se s tím děti popraly se můžete podívat ve výsledcích.

Štěpán Janečka a Štěpán Opluštil......................16bodů

Pavel Petřík a Jirka Kirschbaum..........................15bodů

Lucinka Zbořilová a Adélka Zlámalová.................6bodů

Honza Hubl a Pepa Hubl......................................6bodů

Lukáš Houserek a Honza Hájek...........................3body