24.6.2017

Poštolky se loučily s letošním školním rokem

Včera jsme se setkali naposledy v tomto školním roce při rozlučkové akci, která se konala na střelnici v Jívové. Tuto akci pro nás připravil náš velký kamarád a sponzor našeho kroužku Jaroslav Vyroubal. Celý den bylo krásné počasí a velmi jsme si ho užili. Sraz na střelnici byl v 10:00hod. a akce byla pro všechny Poštolky i s rodiči...někteří se nemohli z různých důvodů zúčastnit, ale i tak se nás sešlo téměř 50.

Jarda pro nás připravil vše dopředu a proto jsme měli o jídlo i pití skvěle postaráno. Na jídlo byly připraveny vepřové kýty na rožni a také výborný kabanos z udírny, na pití pivo, kofola, taky nanuky a spousta dalších dobrot...maminky potom donesly něco na zakousnutí ke kávičce, co víc jsme si mohli přát...pro všechny jsme také připravili závěrečnou soutěž, která byla jak pro děti, tak pro rodiče...čekala na ně stezka s 30 stanovišti, test s 25 otázkami a střelba ze vzduchovky. Nejmenší děti měly připravenou jednodušší poznávačku s Ivčou. Soutěž nesla název Po stopách Poštolek.

Po spočítání výsledků proběhlo vyhodnocení. V kat. O zvítězil Jarda Vyroubal, druhý skončil Dominik Šrubař a třetí byla Pavlínka Houserková, v kat A zvítězila Barča Opluštilová, druhá byla Lucka Zbořilová a třetí Ondra Jarmar, v kat. B zvítězil Pavel Petřík o pouhý bod před druhým Štěpánem Opluštilem a třetí skončil Štěpán Janečka a v kategorii dospěláků opanovali nejvyšší příčky rodiče Ondry Jarmara, kdy zvítězil Pepa Jarmar na druhém místě skončila Martina Jarmarová a třetí potom Pavel Houserek. Při vyhlášení výsledků také došlo k předání poháru Štěpánovi Opluštilovi, který v letošním roce vychází ze základní školy a tedy končí v našem kroužku. Tento pohár si zasloužil, protože navštěvoval kroužek Poštolek od jeho založení a byl vždy příkladným členem prakticky bez absencí po celých dlouhých šest let. Navíc je velmi pravděpodobné, že náš kroužek bude dále navštěvovat a pomáhat nám při vzdělávání mladých Poštolek. Velmi nás rovněž potěšilo, že si na nás vzpomněly rodiče a děti z kroužku, kteří nám předali krásný dárek kožený opasek, na kterém je vytištěno KMM POŠTOLKY. Tento opasek kromě nás dostal také náš kamarád Jarda, který si ho za celoroční podporu našeho kroužku zcela jistě zaslouží. Mimo to mu bylo předáno tričko Poštolek s podpisem všech dětí i vedoucích našeho kroužku.

Sobotní odpoledne dále pokračovalo přednáškou o zbraních, střelivu a dalších věcech, které se používají při pozorování a lovu zvěře. Přednášku nám udělal opět Jarda Vyroubal a děti měly možnost vidět spoustu velmi zajímavých věcí. Také si mohly vyzkoušet míření přes zaměřovací dalekohled. Měli jsme s sebou také kroniku našeho kroužku, takže kdo měl zájem, mohl si ji prohlédnout. Máme sice nějaký skluz, ale i tak je v ní docela dost záznamů i s fotografiemi.

Celá sobotní akce trvala do pozdních večerních hodin a byla opravdu výborná. Za nás vedoucí musím říct, že jsme se v letošním roce v kroužku vyšťavili opravdu jako ten pomyslný citron, ale na druhou stranu musíme jedním dechem dodat, že to stálo za to a pokud budeme mít nadále v kroužku děti, které bude myslivost a poznávání přírody bavit, budeme v této činnosti dále velmi rádi pokračovat.

Na závěr musíme ještě jednou poděkovat všem, kteří nás v letošním roce podporovali, protože bez sponzorů by to nešlo, také rodičům, kteří ukázaly, že i oni už okolo myslivosti lecos vědí a když je potřeba pomůžou, dětem, které nám dělají radost a na samotný závěr ještě jednou upřímně musíme poděkovat Jardovi Vyroubalovi, protože ten v letošním roce náš kroužek posunul o velký krok dál a podpora z jeho strany byla opravdu skvělá...