21.6.2017

Poštolky v ZOO na Svatém Kopečku

Dnes jsme měli s Poštolkami poslední výlet v tomto školním roce. Ráno v 9 hodin jsme se vydali do ZOO na Sv. Kopečku. Na okresním kole Zlaté srnčí trofeje, jsme za soutěž Liščí stopou dostali dárkový poukaz právě do této ZOO pro všechny Poštolky i vedoucí.

Cesta to byla strastiplná, protože autobus na Kopeček i když jela posila byl tak plný, že se nedalo ani narazit zakoupené jízdenky. Kdo nezažil takovou cestu, asi nepochopí, co se může v dnešní době při cestování dít.

Po příchodu na místo nás čekal náš průvodce, se kterým jsme si prošli dotykovou ZOO. Měli jsme možnost chytit si na kůži žirafy, geparda, také na lebky žirafy nebo lvice, shozy soba, vajíčka pštrosa nebo žraloka, kůži hada, bodliny dikobraza a spoustu dalších zajímavostí, o kterých nám náš průvodce říkal také spoustu zajímavostí. Když jsme měli dotykovou ZOO za sebou, šli jsme na setkání s kontaktním zvířetem. Byl jím tří letý surikaťák Ríša, kterého si děti měly možnost i pohladit. Potom jsme se už vydali na prohlídku dalších zvířat i s přednáškou našeho průvodce.

Když jsme došli až k safarivláčku, rozloučili jsme se s naším průvodcem, nasedli jsme do něj a projeli jsme si místní Safari. Po příjezdu zpět na místo jsme pokračovali pěšky do výběhu koz, které měly u dětí největší úspěch. Většina Poštolek si do výběhu vlezla, kozičky krmily a také se s nimi mazlily. Když jsme dostali hlad, šli jsme k rozhledně, kde jsme se občerstvili. Většina Poštolek si na rozhlednu také vylezla a udělali jsme si společné foto. Byl odtud krásný výhled na okolí včetně Olomouce. Dále jsme potom pokračovali prohlídkou zbývající části ZOO a když nadešel čas, museli jsme jít na autobus, abychom se dostali včas domů.

Do Štěpánova jsme dorazili krátce po půl páté a sice umořeni teplem, ale spokojení s příjemně stráveného dne v ZOO na Svatém Kopečku. Zítra nás ještě čeká akce Myslivost kulturní dědictví ČR v Tovačově, v sobotu závěrečná rozlučková akce na střelnici v Jívové a potom se v kroužku sejdeme opět až v září...