17.6.2017

Poštolky na oblastní výstavě psů všech plemen - Náměšť na Hané

Dnes jsme se s Poštolkami zúčastnili již po několikáté za sebou oblastní výstavy psů v Náměšti na Hané. K vidění bylo opravdu velké množství (téměř 1000) psů různých plemen. Do Náměště jsme jeli ráno vlakem a po příjezdu jsme hned vyrazili, aby si děti měly možnost prohlédnou co nejvíce pejsků, kteří zde byli...protože jsou pro děti pejsci vždy něčím vyjímečným, tak jsme se u každého zdrželi delší dobu. Když jsme došli až k loveckým plemenům a prohlédli jsme si tak prakticky všechny pejsky, i když samozřejmě jen obrazně, protože vše se opravdu zvládnou nedalo, tak jsme si dali něco k snědku.

Když jsme byli po jídle pokračovali jsme dál. Prošli jsme si stánky, děti si něco koupily a poté jsme se už vydali na naučnou stezku, která byla pro děti připravena. Mimo spousty mysliveckých úkolů na děti čekali také živí dravci a sovy, které si děti mohly také vzít v sokolnické rukavici na ruku. Většina toho také využila a tak káně lesní a puštík obecný šli z ruky na ruku. Na závěr dostal každý malou odměnu za snahu při plnění úkolů.

Potom už nastal čas vyrazit na vlak. Zpět do Štěpánova jsme se vrátili krátce před půl pátou...Dnešní akce byla opět velmi příjemná, s dětmi jsme si ji náležitě užili a také jsme se opět přiučili něco o lovecké kynologiii, především poznávat různá plemena loveckých psů.