24.5.2015

Příprava na soutěž - poznávání bylin

Dnešní nedělní schůzku jsme si udělali jako přípravu na okresní kolo ZST. Vzhledem k tomu, že nás na této soutěži určitě budou čekat i nějaké ty byliny, vydali jsme se společně do Oskavského lesa, abychom se naučili nějaké poznávat a něco co už známe si zopakovali. 

Sraz jsme si dali ve 14:00hod. u myslivecké chaty a odtud jsme se vadli po polní cestě směrem k lesu. Už po cestě jsme viděli spoustu bylin, některé známé a některé neznámé. Ty co jsme neznali jsme se snažili najít v knize o rostlinách, kterou jsme si vzali s sebou. Většinu z nich jsme tam našli a tak jsme se opět zdokonalili. Když jsme došli do lesa, tak jsme mimo lesních bylin poznávali i některé stromy.

Dnešní schůzka trvala celé tři hodiny, ale uteklo to jako nic. Přece jenom poznávání bylin není jednoduché a v přírodě jich je obrovské množství. Všechny se nám rozpoznat sice nepodařilo, ale velkou většinu jsme se poznávat naučili a věřím, že se nám to bude příští týden na soutěži hodit. A i kdyby ne, tak naučit se poznávat kytičky v přírodě je velmi zajímavé a zcela určitě v tom budeme pokračovat i nadále.