8.5.2015

Místní kolo soutěže o ZST - Medlov

Dnes ráno jsme vyrazili do Medlova, kde nás v Oboře na Vlnách čekalo místní kolo soutěže o ZST. Věděli jsme, že soutěž v Medlově bude velmi specifická, a že nás tu čeká především velké množství kytiček, na které se Koloušci specializují. Počasí bylo nádherné už od rána a tak i nálada byla velmi dobrá a děti se velmi těšily. Začátek soutěže byl až v 11:00hod. a tak jsme se mohli i déle prospat. Po příjezdu do obory se děti zaregistrovaly a začátek soutěže obstarali místní trubači Michal s Luckou. Pepa Juráš řekl co děti v dnešní dni čeká a soutěž mohla začít.

 

V kategorii 0 bylo celkem 12 soutěžících, v kategorii A 8 soutěžících a v kategorii B 7 soutěžících. Děti kategorie 0 měly vše na jednom místě. Poznávaly listy, byliny, různé druhy zvěře, popis mysliveckou mluvou a další. Kategorie A a B měla připravenou stezku s 50 stanovišti a test s 50 otázkami. Jak se dalo čekat, byla tam spousta bylinek a také různých lebek, naopak chyběli např. lovečtí psi. Počasí bylo po celý den nádherné a tak vše probíhalo bez většího zdržení. Po skončení stezky děti dostaly špekáček na opékání, pití a oplatek a čekalo se na vyhlášení výsledků.

Výsledky Poštolek:

Kategorie 0: 12 soutěžících

1. Barunka Opluštilová

3. Jirka Kirschbaum

5. Kristýnka Hájková

6. Honza Hájek

Kategorie A: 8 soutěžících

5. Lucinka Zbořilová

Kategorie B: 7 soutěžících

4. Štěpán Opluštil

Že nebyla stezka vůbec jednoduchá, jsem si tentokrát vyzkoušel na vlastní kůži, protože jsem si celou stezku prošel a nechal si ji obodovat. Na závěr jsme si společně stezku prošli a dozvěděli jsme se správné odpovědi na všech stanovištích. Tato věc byla pro děti určitě nejvíce poučná z celého dne. V oboře jsme dnes viděli jeleny lesní, daňky skvrnité a v obůrkách také muflony, muflonky a muflončata a také divočáky...kňoury, bachyně a malé markazýny. Dnešní den byl velmi příjemný a pro děti určitě i velmi poučný.