2.5.2015

Soutěž o Zlatou srnčí trofej - Daskabát 2015

Dnes jsme s dětmi vyrazili opět po roce do Daskabátu, na první letošní soutěž. Pozvánka od Veverek nás velmi potěšila a děti i já jsme byli zvěděví jak na naší první soutěži dopadneme. Začátek soutěže byl v deset hodin a tak jsme krátce po deváté vyrazili směr Daskabát. Děti opět vyrazily podpořit i jejich rodiče, což je už na těchto soutěžích tradicí.

Počasí bylo dobré i když bylo trošku chladněji, ale to nikomu nevadilo. Samotná soutěž byla rozdělená pro starší děti na dvě části a to test s 50 otázkami, poznávačkou ptáků a popisem zvěře a paroží a poté stezka, na které bylo 50 stanovišť. Mladší děti měly několik stanovišť, na kterých poznávali např. zvěř, ptáky, lovecké psy, krmiva pro zvěř, listy a byliny a spoustu dalších věcí. Byla opět připravena i soutěž pro rodiče, kteří soutěžili o putovní pohár, který loni vyhrála naše Ivča Zbořilová. Mimo to byla připravena i soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Konečné hodnocení bylo zvlášť pro domácí a zvlášť pro hosty.

Výsledky soutěže byly pro Poštolky tyto:

kategorie 0: 23 soutěžících
1. Barunka Opluštilová...celkově 1. místo
2. Lukášek Houserek.....celkově 2. místo
3. Kristýnka Hájková.....celkově 3. místo
7. Lukášek Vykydal.......celkově 8. místo

kategorie A: 18 soutěžících
3. Štěpán Janečka.....celkově 5. místo
4. Lucinka Zbořilová...celkově 7. místo
5. Elenka Melcrová.....celkově 8. místo

kategorie B: 8 soutěžících
2. Pavel Petřík..........celkově 4. místo
3. Štěpán Opluštil.....celkově 5. místo

kategorie R - rodiče nemyslivci: 15 soutěžících

2. Ivana Zbořilová
9. Markéta Nováková
11. Marta Opluštilová
12. Jana Petříková
13. Petra Houserková

Soutěž ve střelbě - Celkové vítězství ve střelbě ze vzduchovky a krásný pohár si odvezla naše členka Elen Melcrová, která dokázala porazit všechny své soupeře.

Mimo soutěž samotnou si děti mohly poslechnout přednášku sokolníka, který jim vyprávěl vše co je zajímalo. Na závěr byly rozděleny ceny pro nejlepší a Poštolky si odnesly celkem sedm pohárů a vládla tedy obrovská spokojenost. V soutěži rodičů jsme sice přišli o putovní pohár, ale ani to nám radost z dnešního dne nezkazilo. Ivča tento putovní pohár přenechala vedoucí místního kroužku Veverek, což tedy není určitě žádná ostuda. Přece jen doma je doma...Veverkám musíme poděkovat za pozvání a velmi povedenou soutěž.