13.4.2014

Čištění krmných zařízení

Dnes jsme se sešli, abychom vyčistili po zimním období naše dvě krmná zařízení, do kterých jsme s dětmi přikrmovali. Počasí nám celkem přálo i když místy jemně poprchalo, ale bylo škoda, že se nás sešlo velmi málo. I se mnou nás bylo jen pět. Ale i tak jsme vše zvládli bez problémů.

Sraz jsme měli v 9:00hod. u knihovny a protože jsme jeli na kolech byli jsme za chvíli v lese u našeho prvního krmného zařízení. Kluci se pustili do práce a za chvíli bylo vyčištěno. Protože jsme nměli dost času, tak jsme se šli projít po lese a hledali jsme různé druhy rostlin a poznávali jsme stromy podle listů. Z rostlin, které jsme zatím příliš neviděli jsme našli, pomněnku lesní, kokořík vonný nebo svízel přítulnou. Další rostliny jsme již znali, nebo dříve viděli. Také již pomalu začínaly konvalinky.

Potom jsme se vydali k našemu druhému krmelci, kde jsme rovněž vše vzorně vyčistili, ovšem našli jsme tam rozbité slanisko, které jsme si loni sami vyrobili. Těžko říct komu vadilo, ale budeme si muset co nejdříve udělat nové. Našli jsme si kousek od krmelce ideální pařez a tak jsme se rozhodli, že si uděláme slanisko pařezové. To nám alespoň nikdo nerozbije. Klukům, kteří se čištění zúčastnili patří velký dík a věřím, že příště se nás na této nebo podobné akci sejde víc.