4.4.2013

Příprava na soutěže o Zlatou srnčí trofej

Dnes jsme se sešli, aby jsme si zopakovali vše co jsme se dříve naučili a aby jsme dokázali, že i Poštolky vědí něco málo o myslivosti. Nejdůležitější naší akcí bude okresní kolo o Zlatou srnčí trofej v Drahanovicích, kde bychom se chtěli prosadit o něco lépe než v minulém roce a proto se snažíme dozvědět se o myslivosti a přírodě co nejvíce. Také se budeme v letošním roce účastnit místních kol o Zlatou srnčí trofej v Daskabátě, Hněvotíně a Medlově a samozřejmě budeme pořádat naše vlastní místní kolo, kde bychom rádi naše kamarády z ostatních kroužků přivítali.

Dnes jsme si řekli něco o mysliveckém odívání a také jsme si povídali o trusu zvěře, což se dětem příliš nelíbilo. Ale něco málo musíme vědět i o této oblasti, protože trus je pobytový znak a můžeme se tak dozvědět o některých druzích zvěře, které u nás máme. Co se týká mysliveckého odívání, řekli jsme si jaké barvy jsou pro myslivost určené a také, že zcela nevhodné je maskáčové oblečení. Pokrývkou hlavy je klobouk a v zimě může být i čepice. Dále jsme si řekli co vše na mysliveckém klobouku může být a na které straně se co nosí. Také jsme si pověděli, kam patří různé myslivecké vyznamenání a spostu dalších věcí.

Opakovačka se týkala především poznávání jehličnatých a listnatých stromů, popisu různých druhů zvěře a shozů, poznávání lebek a popisu zubů, poznávání loveckých psů a dalších věcí, které jsme se během roku učili. Uvidíme jak se nám bude dařit na soutěžích, ale věříme, že naše vědomosti dokážeme zúročit.