11.4.2013

Opakovačka - příprava na soutěže

Dnes jsme se sešli opět ve škole, aby jsme si zopakovali něco málo před soutěžemi, které nás čekají. První soutěž nás čeká již příští týden, kdy jsme pozvaní do Daskabátu kde pořádá své místní kolo o ZST kroužek Veverek. Abychom neudělali ostudu, tak jsme si některé věci museli zopakovat.

Začali jsme mysliveckou mluvou, kdy jsme na interaktivní tabuli popisovali jednotlivé druhy zvěře a paroží. Postupně jsme popsali, srnce, muflona, kamzíka, divočáka, lišku, jezevce, bažanta, tetřeva, tetřívka a paroží ze srnce, jelena a daňka.

Když jsme zvládli mysliveckou mluvu, tak jsme pokračovali poznáváním větviček a listů našich nejznámnějších stromů jako je dub, buk, lípa, olše, bříza, jasan, javor, topol, vrba, smrk, jedle, modřín, borovice atd.

Jako další jsme si pustili hlasy zvěře např. troubení jelena, bekání srnce, rochání daňka, kodrcání bažanta, čiřikání koroptve, kvorkání sluky, skolení lišky, vřeštění zajíce, bublání a pšoukání tetřívka, a také klepání, trylek, výlusk a broušení tetřeva.  

Nakonec jsme si vyzkoušeli několik dalších otázek, jako např. rozdělení krmiv pro zvěř a spoustu dalších věcí. Dnes jsme si rovněž udělali několik společných fotek i s naším zakládajícím členem kostlivcem Karlem.

Už pozítří, tedy v sobotu se sejdeme na první jarní vycházce, kdy půjdeme do lesa čistit krmelce. Doufám, že se sejdeme v co nejhojnějším počtu a hlavně, že nám bude přát počasí.