4.10.2012

Ohlédnutí za výletem v Sudicích, Prase divoké – popis, soutěž

Dnešní schůzka začala tím, že jsme si popovídali o výletě, který jsme absolvovali minulý týden, tedy v Sudicích u pana Scherera na srnčím ranči. Každý z dětí se mohl vyjádřit, co ho nejvíce zaujalo. U někoho to byl srnec Honzík, kterého si mohly děti pohladit, někomu se líbil Pivoň, který visel na stěně, někomu zase paroží ze srnce sibiřského, prostě každý si našel něco.

Aby i Honza s Elenkou měli představu, kde jsme byli, protože se bohužel nemohli zúčastnit, tak jsme si pustili jeden z dílů Tisíc let české myslivosti, kde jsme se dostali na srnčí ranč pana Scherera a mohli jsme si ještě jednou poslechnout vše podstatné o tom, kdy a jak začal s chovem srnčí zvěře, čím ji přikrmuje a další spoustu zajímavých věcí. Abych si ověřil pozornost dětí, na závěr jsem se jich zeptal na některé věci z filmu a musím uznat, že většinou na otázku znali odpověď.

Dále jsme si zopakovali popis divokého prasete mysliveckou mluvou, kdy si ho každý zvlášť popsal na interaktivní tabuli a potom jsme si o této zvěři řekli další zajímavé informace.

Na závěr jsme si s dětmi zahráli soutěž, kdy každé dítě dostalo 10 zápalek a postupně jim byly dávány otázky, na které měly odpovídat, jestli je tvrzení pravdivé nebo ne. Když bylo podle nich tvrzení pravdivé, museli položit jednu zápalku a když bylo nepravdivé, tak nepoložili nic. Kdo odpověděl špatně, přišel o jednu zápalku. Kdo měl na konci nejvíc zápalek, byl vítězem. Soutěž nakonec vyhrál Štěpán Janečka a Ondra Krejčí, kterým zůstalo celkem 8 zápalek.