18.10.2012

Dnešní schůzka začala opět soutěží. Tentokrát jsme si pro děti na chodbě školy nachystaly poznávací stezku, která měla celkem 40 stanovišť. Na stanovištích měly za úkol poznávat různé druhy zvířat, rostlin, listy stromů, plody, trofeje, kůže zvěře a další. Soutěž se nakonec ukázala jako vcelku složitá, ale i tak některé výkony byly velmi pěkné. Nadruhou stranu se ukázalo, že pokud budeme chtít uspět na některé další soutěži o Zlatou srnčí trofej v konkurenci dalších kroužků, budeme na sobě muset pracovat. U některých otázek pokud děti neodpověděly i druhovým jménem např. srnec obecný, nebo lípa srdčitá, dostaly pouze 0,5 bodu a o to byly ztráty větší. Jinak velmi překvapila naše nejmladší Poštolka Lucinka, které se ovšem dařilo velmi dobře i na okresním kole srnčí trofeje v Medlově v tomto roce, kde skončila na 6. místě z 19 soutěžících. Naopak Ondra K. je s námi chvíli, takže jeho výkon se bude časem určitě zlepšovat. Nejvtipnější odpověď napsal Pavlík, který nás docela pobavil. Na otázku jak se říká divokému praseti ve druhém roce života napsal připraveno k páření, opravdu moc pěkná odpověď.

Konečné pořadí bylo následující:

1. Lucinka Zbořilová..........25,5b

2. Štěpán Opluštil.............24,5b

3. Honza Hřivna................23b

4. Štěpán Janečka.............21,5b

5. Simonka Zapletalová......17,5b

6. Pavel Petřík...................17b

7. Elenka Melcrová.............16,5b

8. Ondra Krejčí..................10,5b

Po ukončení soutěže jsme si řekli něco o Poštolce obecné. Přece jenom jsme kroužek Poštolek a už bylo na čase, aby jsme se něco o tomto malém sokolovitém dravci dozvěděli.

Na závěr jsme si zahráli soutěž FARMA, kde se nejlépe dařilo Ondrovi K. a získal tak pro sebe celou farmu a zvítězil.

V sobotu se opět sejdeme a pojedeme na kolech do lesa přikrmovat zvěř. Také budeme stavět nové slanisko a máme přichystanou slunečnici pro ptáčky, tak jí budeme muset vyloupat a připravit na zimu.