20.10.2012

Nový členové, přikrmování zvěře, soutěž najdi v lese

Dnes jsme měli sraz na kolech u knihovny a jeli jsme do lesa přikrmovat a stavět nové slanisko pro srnčí zvěř. Sraz byl ráno v 9:00hod.

U prvního krmelce jsme do korýtka naloupali kukuřici, dále jsme přidali nakrájenou mrkev a jablíčka a také jsme do krmelce založili jetelinové seno. Poté jsme se vydali k druhému krmelci, který bylo potřeba podložit, aby neuhnívaly nohy. Honza vzal z domu několik dlaždiček a společně s Vaškem krmelec podložili. Také do druhého krmelce jsme založili seno, dali jsme tam kukuřici, jablíčka a mrkvičku a potom jsme si rozdělili další práci. Někdo vyráběl slanisko a další loupali slunečnici, aby jsme měli na zimu do krmítka pro ptáčky.

Když byla práce hotová, dostaly děti soutěžní úkol ve kterém měly najít něco co šustí, něco špičatého co píchá, něco červeného, něco žlutého, ptačí pírko, 2 různá semena a něco voňavého. Byly rozděleni do dvojic a každá dvojice musela tyto úkoly splnit. Nakonec se jim podařilo najít téměř vše. Na závěr jsme si řekli co vše děti donesly a každý si donesené věci musel pojmenovat. Pokud někdo nevěděl, řekli jsme si to společně.

Samozřejmě jsme nezapomněli na společnou fotografii a potom jsme se již vydali na zpáteční cestu. Zpět jsme dorazili krátce před polednem a každý se již těšil na dobrý oběd.

Další schůzka měla být ve čtvrtek 25.10.2012 ve škole, ale protože budou prázdniny, tak se do školy nedostaneme. To znamená, že v případě pěkného počasí půjdeme ven a pokud nám počasí přát nebude, schůzka bude zrušena a sejdeme se až další týden, tedy 1.11.2012. Samozřejmě ještě upřesníme prostřednictvím emailu.   

Od dnešního dne máme dva nové členy a to Jolanu Sedláčkovou a Jakuba Sedláčka