18.9.2014

Noví členové

Výlet na kolech k Chomoutovskému jezeru

Na dnešní schůzku jsme se vydali na kolech k Chomoutovskému jezeru. Jelo celkem 19 členů z 23, kteří kroužek navštěvují. Dnešního výletu se zúčastnilo i šest nových členů a to Bekynka Kamínková, Tadeáš Faltus, Adam Bohata, Lukáš Vykydal, Šimon Jirouš a David Jirouš.

Sraz jsme měli na louce před naším v 16:00hod. a když jsme se všichni sešli, bylo nás opravdu hodně. Vyrazili jsme zadem kolem zahrad až na křižovatku mezi Štěpánovem a Březcemi. Po překonání křižovatky jsme pokračovali po silnici až k Opluštilům, kde jsme si nechali kola. Naštěstí mají opravdu velký dvůr, tak to nebyl velký problém. Dále jsme už pokračovali pěšky a došli jsme po silnici až k Chomoutovskému jezeru. Cestou kolem jezera jsme sbírali listy stromů. Došli jsme až na místo, kde byl větší prostor, který nám plně dostačoval. Rozdělali jsme si plachtu, dali jsme si na ní nasbírané listy a učili jsme se je poznávat.

Když jsme měli poznávačku za sebou, tak jsme si řekli něco z mysliveckých tradic. Především jsme se naučili myslivecký pozdrav a také jsme si řekli něco o úlomcích. Na závěr jsme si ukázali praktickou ukázku předávání loveckého úlomku po odlovení zvěře. Samozřejmě jsme nemohli zapomenout na společné foto, které nám pořídila paní Hájková, která šla dnes s námi pomoct nám při cestě na kolech. Když jsem pomalu končili, přišli se na nás ještě podívat dvě kachny divoké - březňačky. Potom jsme se již vydali pomalu zpět, vyzvedli si kola u Opluštilů a zpět jsme se vrátili v 18:30hod. Věřím, že se dnes dětem výlet líbil a budou se opět těšit na další schůzku Poštolek.