22.3.2014

Sobotní schůzka v lese

Dnes po obědě jsme se s Poštolkami sešli po delší době na kolech a jeli jsme se podívat do lesa, jaké nám tam rostou jarní kytičky. Za krásného jarního počasí se nás sešlo celkem 15. Jeli s námi také rodiče dětí paní Hájková a pan Houserek. Do lesa jsme přijeli po polní cestě a museli jsme přebrodit jeden potok (Žantlach) ve kterém sice nebylo příliš vody, ale i tak to nebylo příliš jednoduché. Jedna z menších Poštolek Lucinka se o tom přesvědčila, když nabrala vodu do obou bot.

Když se nám konečně všem podařilo dostat se na druhou stranu, tak jsme měli za úkol najít co nejvíce kytiček, které v lese rostou. Nakonec se nám povedlo najít celkem 10 různých druhů, které jsme se snažili naučit. Našli jsme Sněženku podsněžník, která již pomalu odkvétala, dále Sasanku hajní a Sasanku pryskyřníkovitou, Orsej jarní, Křivatec žlutý, Prvosenku jarní (petrklíč), Plicník lékařský, Violku vonnou a česnek medvědí, kterého tam bylo všude plno. Také jsme tam našli jednu kytičku, jejíž název jsme nevěděli...doma jsme nakonec zjistil, že jde o Dymnivku dutou.

Cestou do lesa jsme viděli kunu, která běžela krajem zmoly a naháněly ji asi čtyři straky. Bylo to velmi zajímavé a s ničím takovým jsem se zatím nesetkal ani já sám. V lese jsme potom viděli ještě dva kusy srnčí zvěře a několik dalších kusů jsme viděli cestou zpět na poli. Myslím, že naše dnešní vyjížďka byla docela zajímavá a snad pro děti i trošku poučná. Zpět jsme se vrátili krátce před půl pátou. 

Další naše sobotní vyjížďka bude pravděpodobně 12.4.2014, kdy se sejdeme, aby jsme po zimě vyčistili naše krmná zařízení.