13.3.2014

Mladší: Poznávání zvěře na obrázcích, hlasy zvěře

Starší: Hlasy zvěře, poznávání stromů podle listů, poznávání bylin a křovin

S mladšími dětmi jsme dnes poznávali zvěř na obrázcích. Možná by si někdo mohl myslet, že je to jednoduché, ale opak je pravdou. Poznat lišku nebo srnce samozřejmě nedělá ani mladším Poštolkám už větší problémy, ale rozeznat např. vránu, havrana nebo kavku od sebe už je o něco horší. Dětem poznávání zvěře vcelku šlo, ale stále ještě máme co dělat a na dalších schůzkách se tedy určitě nudit nebudeme. 

Na závěr jsme si ještě pustili několik hlasových projevů, kterými se zvířátka v lese dorozumívají a řekli jsme si, jak se některé hlasové projevy nazývají mysliveckou mluvou.

Starší děti měly na začátek za úkol poznávat hlasy zvěře a přiřazovat je k obrázkům, které byly rozložené na zemi. Kdo nasbíral nejvíc správných obrázků stal se vítězem. Nejlepší byl nakonec Štěpán Opluštil, kterému se podařilo nasbírat celkem 8 obrázků.

Další co jsme dnes dělali bylo poznávání listů a křovin s bylinami. Děti se rozdělily na dvě skupiny. Jedna skupina měla za úkol se naučit během 10minut celkem 21 listů a druhá stejný počet bylin a křovin. Potom si to prohodili a skupina, která měla listy se učila křoviny a byliny a naopak. V první skupině byla Elenka, Lucinka a Pepa a v druhé Štěpán O., Marian, Honza a Pavel. Na závěr měli za úkol poznávat vše systémem, že se v odpovědích pravidelně střídali. Takže každý musel odpovídat na to, co mu bylo určeno a žádný jiný člen týmu mu nesměl radit. Vítězem se nakonec stala skupina ve složení Elenka, Lucinka a Pepa, která vyhrála poměrem 30:26.