8.5.2013

Soutěž Hněvotín - místní kolo ZST

Dnes ráno jsme se vydali na naši druhou letošní soutěž do Hněvotína, kde nás pozvali naši kamarádi z místního kroužku mladých myslivců Vlčata. Od rána bylo velice pěkné počasí a proto bylo jasné, že se dnešní soutěž vydaří.

Soutěž se konala kousek za Hněvotínem v místě, kde má MS Hněvotín umělou noru. Po příjezdu se děti zaregistrovaly a po registraci byla soutěž zahájena. Soutěžily domácí děti Vlčata z Hněvotína také Veverky z Daskabátu, Koloušci z Obory na Vlnách a naše Poštolky ze Štěpánova. Děti skupiny 0 chodily postupně na stezku, na které pro ně bylo připraveno 11 stanovišť a děti skupiny A a B měly připravenou druhou stezku se 14 stanovišti. Skupina A šla ovšem nejdřívě vypracovat testovou část a poté se prohodili se skupinou B, která šla nejdříve na stezku.  

Kdo byl hotový se soutěží, šel si pro občerstvení a dostal razítko na ruku. Děti si postupně opekly špekáčky a kdo měl chuť na guláš, mohl si pochutnat na výborném dančím gulášku. Než došlo ke spočítání výsledků, byla pro děti připravena ukázka norování v umělé noře a děti také viděly lišky i s mláďaty.   

Když bylo vše spočítáno, mohlo dojít na vyhlášení výsledků. Zvlášť byla vyhlášena soutěž domácích Vlčat a zvlášť pozvané kroužky. Naše děti z Poštolek nás opět velmi potěšily, protože jejich umístění bylo více než povedené. V kategorii 0 získala Lucinka Zbořilová celkové vítězství ze 14 soutěžících, když se ji v rozstřelu podařilo dokonce porazit loňskou vítězku okresního kola Lucinku Jurášovou a poprvé se tak mohla podívat na nejvyšší stupínek. V kategorii A, kde soutěžilo 11 dětí byl Štěpán Opluštil druhý, Štěpán Janečka třetí a Elenka Melcrová skončila na pěkném čtvrtém místě. V kategorii B skončil Honza Hřivna třetí. Dnešní soutěž se Poštolkám opět velice povedla a jejich spokojenost byla vidět na první pohled. Zase to určitě bude pro děti velké povzbuzení, před okresním kolem ZST, které je čeká už za tři dny.

Dnešní soutěž se velmi povedla i díky skvělému počasí, ale hlavně díky přípravě, na které si dali vedoucí Vlčat Standa s Luďkem velice záležet. Rovněž připravený guláš byl výborný. Jsme moc rádi, že jsme se této soutěže mohli díky pozvání s dětmi zúčastnit a bude nám ctí, když budeme moci Vlčatům jejich pozvání vrátit v červnu, kdy pořádáme soutěž o ZST ve Štěpánově.