28.1.2016

Mladší – Shozy zvěře, popis muflona mysliveckou mluvou, opakování

Na dnešní schůzce jsme s mladšími Poštolkami opět pokračovali v dalších věcech z pracovních listů. Učili jsme se poznávat shozy zvěře, dále jsme popisovali shoz jelena lesního mysliveckou mluvou a řekli jsme si jak pojmenovat jelena podle počtu výsad na jeho shozu.

V druhé části jsme se učili popsat mysliveckou mluvou muflona. Na závěr nám zbylo trochu času, který jsme využili k opakováni. Popisovali jsme zajíce, lišku, bažanta a také shoz z daňka. Příště budeme pokračovat v popisech a také si opět vezmeme něco dalšího z pracovních listů. 

 

Starší – Kynologie, poznávání zvěře

Se staršími Poštolkami jsme se začali věnovat kynologii. Řekli jsme si co to kynologie je a také co je to myslivecká kynologie. Dále jsme si řekli o kynologických organizacích ( Mezinárodní kynologické federaci FCI, Českomoravské myslivecké unii ČMKU, Českomoravské kynologické jednotě ČMKJ ), něco o Českomoravské myslivecké jednotě ČMMJ a plemenné knize. Také jsme si zopakovali jaká máme plemena loveckých psů, k čemu se používají a jaké zkoušky z výkonu které plemeno dělá a řekli jsme si, že našimi národními loveckými plemeny jsou český fousek a český teriér.

Na závěr jsme si trošku odlehčili a poznávali jsme různé druhy ptáků a savců. Na další schůzce budeme pokračovat v kynologii a řekneme si něco o průkazu původu, chovatelských klubech, svodech a výstavách, co je lovecky upotřebitelný pes, exteriérové vady psů, počty lovecky upotřebitelných psů pro určité honitby, a také o druzích zkoušek loveckých psů a jejich nemocech. Je toho hodně, tak uvidíme zda vůbec všechno stihneme probrat.