14.1.2016

Mladší – Přikrmování zvěře, druhy krmiv, popis lišky obecné mysliveckou mluvou

Na dnešní schůzce jsme se s dětmi v první části učili rozdělovat krmiva na jadrná, objemová, dužnatá, dietetická a minerální a řekli jsme si, které krmivo patří do jaké skupiny. Někomu to šlo lépe, někomu hůř, ale postupem času to určitě zvládnou všichni.

V druhé části jsme popisovali lišku mysliveckou mluvou a tady to už opravdu všichni zvládli bez větších problémů. V příštím týdnu budeme pokračovat opět nějakým popisem a také určitě něco zopakujeme.   

Starší – Výlože, výřady, testové otázky

Starší děti se dnes dozvěděly něco o výřadech a výložích. Už jsme to sice dříve dělali, ale opakování je matka moudrosti, takže nám to určitě neuškodilo. Řekli jsme si, jak by měli myslivci při výřadu stát a kdo by měl být na kterém místě a také jak by měla být na výřadu položená zvěř.

Ve druhé polovině schůzky jsme si s dětmi prosšli několik testových otázek, se kterými se můžou setkat při soutěžích. Bylo vidět, že i testové otázky jsou potřeba někdy probrat, protože bylo hodně takových, na které mladé Poštolky nedokázaly odpovědět správně. Určitě se těmto otázkám budeme věnovat i na některé z dalších schůzek.