8.6.2013

Místní kolo soutěže o ZST - Medlov

Dnes ráno jsme vyrazili do Medlova, kde nás v Oboře na Vlnách čekalo místní kolo soutěže o ZST. Že nás nečeká nic jednoduchého jsme věděli již před samotnou soutěží, ovšem naše Poštolky byly připraveny dobře, takže jsme strach rozhodně neměli. Ráno jsme vyrazli v 9hod. a do obory jsme dorazli krátce po půl desáté. Při příjezdu jsme viděli obůrku s muflony, kteří se dětem velmi líbili. Ovšem dnes jsme tu nebyli kvůli prohlídce, ale přijeli jsme si zasoutěžit, tak jsme zaparkovali auta a šli jsme k k chatce, kde probíhala registrace. Vzhledem k malému počtu dětí v kategorii B byla tato kategorie spojena s kategorií A  a soutěžilo se tedy pouze ve dvou kategoriiích.

V kategorii 0 bylo celkem 13 soutěžících a v kategorii A a B 16 soutěžících. Děti kategorie 0 se vydaly nejdříve na stezku a starší děti musely nejdříve vypracovat test, který se skládal z 50ti otázek. Na stezce bylo celkem 8 stanovišť a děti musely skládat puzzle, poznávat lebky zvěře a přiřazovat je k běhům a ocáskům zvěře, listy a větvičky stromů, rostliny a byliny, třídit věci, které si s sebou nebere myslivec do lesa, házení šiškou do kbelíku, popis muflona mysliveckou mluvou, poznávat zvěř na obrázcích a posldní byla střelba ze vzduchovky. Počasí bylo pěkné, ovšem v průběhu soutěže se zatáhlo a začalo hustě pršet. Některé děti se proto ze stezky vracely pěně promáčené. Ještěže déšť netrval dlouho a opět vysvitlo sluníčko. Po skončení stezky děti dostaly špekáček na opékání, pití a oplatek a čekalo se na vyhlášení výsledků.

V kategorii 0 se stala očekávanou vítězkou Lucinka Jurášová z Obory na Vlnách a naše jediná zástupkyně Lucinka Zbořilová skončila na pěkném čtvrtém místě. Ve starších dětech zvítězil rovněž očekávaně domácí Michal Pecher. Z Poštolek byl nakonec pátý Štěpán Janečka, sedmý Václav Novák, osmý Štěpán Opluštil, devátá Elenka Melcrová a na šestnáctém místě skončil Ondřej Novák. Děti na závěr obdržely zajímavé ceny a mohli jsme se vydat na cestu domů.