21.3.2013

Kuny, malá myslivost - křížovka, opakování

Dnes jsme se sešli po jarních prázdninách a vzhledem k tomu, že se blíží soutěže, kterých se budeme s dětmi účastnit jsme udělali schůzku tak trochu opakovací. Nejdříve jsme si ovšem řekli něco o dalším druhu zvěře a to kunách. To, že máme kunu lesní a kunu skalní již děti věděly, ovšem dozvěděli jsme se ještě další zajímavosti ze života této lasicovité šelmy a také jaké jsou rozdíly mezi oběma kunami.

Když jsme s povídáním o kunách skončili, udělali jsme si společně křížovku z malé myslivosti a potom jsme přešli na opakování všeho možného, co jsme již dříve probírali. Zopakovali jsme si popisy zvěře mysliveckou mluvou, druhy krmiv, kterými přikrmujeme v zimním období, lovecké psy, listy stromů, stopy zvěře a spoustu dalšího. Bohužel na to, aby jsme vše probrali, byla schůzka docela krátká a tak v tom budeme příště zase pokračovat.  

Určitě se ale už všichni těšíme, až bude lepší počasí a budeme si moct konečně vyjít do přírody, kde budeme pozorovat zvěř, poznávat rostliny a stromy a také si zahrajeme nějakou hru.