7.3.2019

Poslední schůzka starších Poštolek před jarními prázdninami

Vzhledem k tomu, že příští týden nás čekají jarní prázdniny a schůzka Poštolek nebude, jsme si dnes udělali jen takovou klidnou schůzku a příliš jsme se neučili. Na začátku jsme si popovídali o včerejší soutěži, které se zúčastnily některé Poštolky, které soutěžily za ZŠ Štěpánov. Děvčata skončila třetí a chlapci pátí z 22 družstev. Navíc jedna z členek Elen Melcrová byla součástí vítězného družstva, soutěžícího za Křesťanské gymnázium Olomouc. Všechny děti si zaslouží velké poděkování a gratulaci za dosažené výsledky. 

V další části jsme s dětmi dělali krátký testík ze střelectví, abychom si doplnili samolepky do soutěže Malý adept myslivosti. Nejlépe se povedl Ondrovi Jarmarovi a Elen Melcrové. Těsně v závěsu byla Barča Opluštilová a Lukáš Houserek. 

Potom jsme si spíše už jen povídali o všem co nás napadlo. Probrali jsme třeba zemědělství a to jaký vliv má na naši krajinu a také jsme nahlédli do knihy Krásy myslivosti od Karla Hájka, kde jsme si ukázali tenata, tedy sítě na odchyt zajíců a řekli jsme si, jak takový odchyt zajíců vypadá, nebo náhonce na odchyt koroptví a také koroptvárny, kde dříve docházelo ke komorování koroptviček. 

Teď budeme mít tedy týden volno a po jarních prázdninách se pustíme do závěrečné přípravy před soutěžemi.