1.5.2016

Soutěž o Zlatou srnčí trofej - Daskabát 2015

Dnes jsme s dětmi vyrazili do Daskabátu, na naši již tradičně první soutěž. Začátek soutěže byl v deset hodin a před půl desátou jsme již byli všichni na místě, kde jsme se zaregistrovali. 

Počasí bylo příjemné a samotná soutěž byla rozdělená pro starší děti na tři části a to test s 50 otázkami, stezku s 50 stanivišti a nakonec také deset jednotlivých stanovišť. Mladší děti měly pouze 10 stanovišť, které si průběžně procházely. Na stanovištích byla poznávačka, ptáků, loveckých zbraní a nábojů, hlasů zvěře, krmiv pro zvěř, rostlin, listů a větviček stromů, trofejí, lebek, kůží, prostě opravdu vše možné i nemožné. Opět byla připravena i soutěž pro rodiče, kteří soutěžili o putovní pohár. Mimo to byla připravena i tradiční soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Konečné hodnocení bylo zvlášť pro domácí a zvlášť pro hosty.

Výsledky soutěže byly pro Poštolky tyto:

kategorie 0:
1. Barunka Opluštilová
2. Kristýnka Hájková
4. Lukášek Vykydal
8. Elen Ryšková
10. Dan Brodský
13. Zuzana Janečková

kategorie A:
3. Lucie Zbořilová
7. Lukáš Houserek
10. Honza Hájek

kategorie B:
1. Elen Melcrová
2. Štěpán Opluštil
3. Štěpán Janečka
4. Pavel Petřík
 

kategorie R - rodiče nemyslivci:
2. Markéta Nováková
 

Soutěž ve střelbě - Celkové vítězství ve střelbě ze vzduchovky vyhrála a obhájila tak vítězství z minulého roku naše členka Elen Melcrová, která dokázala porazit všechny své soupeře.

Mimo soutěž samotnou se děti mohly podívat na vystoupení kovboje s lasem a bičem. Soutěž se velmi protáhla a vyhlášení bylo ukončeno až kolem páté hodiny odpolední. Poštolky si odnesly celkem sedm cen a vládla tedy stejně jako v loňském roce obrovská spokojenost. Veverkám děkujeme za pozvání na jejich opět velmi povedenou soutěž.