5.1.2012

Jelen lesní, film Toulky s lesníkem - Zima, hra na tichou poštu

Tato schůzka byla první, kterou jsme měli ve škole, kde máme k dispozici pěknou třídu i s interaktivní tabulí a internetem.

Nejdříve jsme si řekli něco o jelenovi lesním. K dispozici jsme měli lebku jelena s parožím dvanácteráka na které bylo dětem vysvětleno jak se počítají výsady a také popis celého paroží a jednotlivých výsad. Dále jsme si něco málo o této zvěři popovídali a děti tyto informace dostaly na založení do svých složek.

Dále, aby jsme si trošku odlehčili jsme si pustili krátký film Toulky s lesníkem - část Zima a na dětech bylo vidět, že je to velmi zaujalo. Dozvěděli se tam něco o stopách zvěře, pobytových znameních, přikrmování zvěře, práci v lese a na pile a také o tom jak se dřevo zpracovává a co se z něj dá udělat.

Po skončení filmu jsme si založili do složek vybrané kapitoly z myslivecké mluvy, kterou si probereme na příští schůzce. Mysliveckou mluvou hovoří myslivci při všech mysliveckých akcích a jsou tedy pro každého myslivce závazné.

Nakonec jsme si zahráli hru na tichou poštu. Rozdělili jsme se na dvě družstva a v každém družstvu byl jeden člen, kterému byl šeptem sdělen jeden druh plodu, který se nacházel v sáčku na konci řady před posledním členem družstva. Za úkol bylo co nejrychleji si tichou poštou poslat tuto zprávu a poslední člen musel tento druh plodu jako prví vzít do ruky. Bylo to zábavné a ještě jsme se naučili poznávat některé druhy plodů z různých stromů a keřů.

Na doma jsme si dali jeden úkol. Jednalo se o zapsání dat do Mysliveckého zápisníku, kdy máme doplnit dne 7.1.2012 východ slunce, západ slunce, fázi měsíce, teplotu v 7:00hod. a počasí.

Tato schůzka mě velice mile překvapila a to především zájem dětí, který byl nad moje očekávání. Věřím, že nám to vydrží a tento kroužek bude jen lepší a lepší.