31.3.2012

Okresní chovatelská přehlídka trofejí

V sobotu ráno jsme se vydali na naši první společnou akci. Byla to okresní chovatelská přehlídka trofejí ve Slatinicích, kde jsme mohli shlédnout spoustu trofejí ulovených v loňském roce v honitbách okresu Olomouc. Viděli jsme trofeje srnců, jelenů lesních, jelenů sika, daňků, ale také muflonů a zbraní z divokých prasat. Je jen velkou škodou, že se nás na tuto akci vydala slabá polovina. I přesto ovšem ten kdo se této akce zúčastnil byl určitě spokojený.

Zahájení obstarali Trubači z Doubravy, kteří zahráli několik krásných skladeb především od profesora Ing. Antonína Dyka. Potom jsme se již plně věnovali přehlídce trofejí, kdy jsme s dětmi procházeli jednotlivé trofeje. Děti se dozvěděly, že vlastní přehlídce předchází hodnocení trofejí, při níž komise odborníků posuzuje věk ulovené zvěře, její chovnou hodnotu, kterou značí zeleným bodem jako správný odlov a červeným bodem jako chovný jedinec, dále časový průběh odlovu a samozřejmě také celkový počet odlovených kusů. Teprve potom může být připravena přehlídka trofejí. K nejzajímavějším samozřejmě patřily trofeje medailové a raritní. Tato přehlídka nám rovněž posloužila k výuce a měli jsme tedy možnost si na některých exponátech vyzkoušet co už jsme se naučili. 

Myslím, že jsme na této přehlídce prožili jedno velmi zajímavé sobotní dopoledne a podle ohlasů se dětem tato akce líbila. Jak už jsem ovšem řekl v úvodu je velkou škodou, že se této akce nezúčastnilo více dětí, které kroužek navštěvují. Věřím, že o naše další akce bude ze strany dětí větší zájem. Foto z této akce je uloženo v sekci fotogalerie.