26.1.2012

Hra - nebe, země nos, myslivecké pozdravy, měsíc myslivosti, patron myslivců, bohyně lovu, Srnec Obecný, křížovka

Dnešní schůzku jsme začali hrou nebe, země, nos, která spočívala v tom, že Ivča říkala tato slova a přitom ukazovala nebe - nahoru, nos - na nos a země - dolů. Ostatní dělali tyto pohyby s ní. Čas od času však udělala nesprávný pohyb, kdy řekla třeba nos a ukázala k zemi. Kdo se nechal zmýlit dostal trestný bod. Po deseti minutách této hry zůstali tři členové. Třetí nakonec skončila Elenka, druhý skončil jen velmi těsně Kryštof a vítězství nakonec získal po tuhém boji Pepa.   

Po skončení hry jsme si zkontrolovali zápisník a doplnili jsme si některé zapomenuté údaje. Ten komu chyběl popis lišky, dostal za úkol dodělat si to do příští schůzky. Obrázek s motivem ledna také neměli všichni, ale Elenka s Alenkou se předvedly jako zdatné malířky a nakreslily moc pěkné obrázky. Také jsme zkontrolovali křížovku z minulého týdne, kterou všichni zvládli na výbornou, pouze holky měly smůlu, že se v jejich křížovce stala chyba a tak nemohly vše udělat jak bylo potřeba. Za chybu jsme se omluvili.

Dále jsme si s dětmi prošli některé otázky, které jsme se naučili na předchozích schůzkách a také jsme se dozvěděli něco nového. Např. myslivecké pozdravy, který měsíc je měsícem myslivosti nebo jsme si řekli kdo je patronem myslivců a kdo je bohyní lovu.

Nakonec jsme měli nejdůležitější úkol a to dokončení informací o srnci obecném. Kromě jiného se děti dozvěděly kdy srnci shazují a kdy vytloukají, jak se odhaduje věk srnčí zvěře a jak rozeznáme srnce od srny v době kdy má srnec shozené paroží. Rovněž jsme si řekli kdy srnčí zvěř mění mléčný chrup za trvalý a ukázali jsme si na spodních čelistech jak vypadá třetí trojdílná stolička před výměnou mléčného chrupu a po výměně jako dvojdílná.

V závěru jsme si ještě rozdali nové křížovky, které mají děti za úkol udělat doma. Snad se tyto křížovky povedly více než ty minulé a všichni budou mít na příští schůzce správně vyplněnou tajenku.