23.2.2012

Testík, praktické předávání úlomků, popis srnčího parůžku, Vrána obecná

Dnes jsme se zase po delší době sešli v plném počtu a mohli jsme si tak udělat náš druhý testík. Původně jsem to plánoval až na příští schůzku, ale tím, že jsme byli všichni tak jsem trošku pozměnil plán.

Nejdříve jsme ovšem opakovali věci z minulých schůzek. Začali jsme praktickým předáváním úlomků, což někteří na minulé schůzce z důvodu neúčasti neviděli. Také jsme si řekli rozdíly mezi úlomkem a zálomkem, řekli jsme si popis bažanta a některé další věci, které byly potřebné zopakovat. Elenka donesla dva srnčí parůžky, tak jsme si udělali i popis těchto parůžků.

Hlavním úkolem jsme měli říct si něco málo o Vráně obecné a také si tyto informace děti zapsaly do svých zápisníků. Dozvěděly se, že máme dva poddruhy a to Vránu obecnou černou a Vránu obecnou šedou, řekli jsme si jak tyto vrány vypadají, kdy probíhá tok, že vrány žijí v párech, snáší 4-6 vajec a dožívají se až 10 let. Také jsme si řekli kde vrána černá a šedá v ČR žijí a že loví mláďata zvěře a to konkrétně zajíců, bažantů nebo koroptví a sbírají ptačí vejce. Tím tedy také škodí a jejich lov je povolen v období od 1.7 do konce února.   

Na závěr děti dostaly již zmíněný testík ve kterém mohly získat maximálně 30bodů a jeho výsledky byly následující.

Pepa Souček       25bodů

Kryštof Novák     23bodů

Jan Hřivna          22bodů

Štěpán Opluštil   21bodů

Jakub Souček     19bodů

Štěpán Janečka  18bodů

Pavel Petřík        16bodů

Elen Melcrová     11bodů

Lucie Zbořilová   11bodů

Nejvíce problémů v testu bylo v otázkách rozdělení krmiv, shazování paroží srnce obecného, doplnění plodů k jednotlivým stromům nebo jaké nejčastější škody působí srnčí zvěř. Naopak problémy nedělaly otázky jaká nemoc je přenosná na člověka, jak určíme stáří bažantího kohouta nebo jak se nazývá řeč používaná mezi myslivci.

Některé výsledky mohly být sice lepší, ale je pravdou, že otázky nebyly z nejlehčích a věřím, že vše brzy dopilujeme. Místo tradiční křížovky dostaly děti domů na vypracování doplňovačku kde měly doplnit k určeným druhům zvěře určené věci. Příští schůzku se budeme věnovat především kontrole této doplňavačky a řekneme si, kde jsme udělali v testu nejvíce chyb. Znovu si vše probereme a vysvětlíme. Rovněž si řekneme něco o jelenu sikovi.