19.-21.6.2020

Závěrečný víkend Poštolek v Jeseníkách se soutěží O Zlatou srnčí trofej

Tento víkend jsme prožili s dětmi v Karlově pod Pradědem na chatě Smrková a ukončili jsme tak letošní už devátý ročník našeho mysliveckého kroužku. Protože jsme od poloviny března díky koronaviru nefungovali a nemohli jsme tak uspořádat ani naše tradiční místní kolo ZST, rozhodli jsme se tuto soutěž alespoň ve zkrácené podobě uspořádat na tomto víkendovém pobytu. Celý víkend bylo zamračené počasí, občas nějaký déšť a tak jsme měli ztížené podmínky, ale vše jsme nakonec zvládli. V pátek jsme si udělali nejprve kratší výlet po okolí a po návratu z výletu probíhala soutěž ve střelbě ze vzduchovky. 

 

v kategorii 0 zvítězil Kubík Novák před Bobíkem Válkem a Aničkou Loutockou 

v kategorii A zvítězil Dominik Šrubař před Tobíkem Křižanem a Kristýnkou Loutockou

v kat B zvítězil Standa Melcr před Ondrou Jarmarem a Dane Brodským 

v kategorii nejstarších bez rozdílu věku zvítězila jednoznačně Elen Melcrová, před Vaškem Novákem a Bobem Válkem. 

 

V sobotu se konala od rána soutěž O Zlatou srnčí trofej. Počasí nám moc nepřálo, pršelo, ale i tak děti zvládly venkovní stezku velmi dobře. Mladší děti měly 8 stanovišť, kde poznávaly zvěř, ptáky, trofeje, lovecké psy, stopy a běhy zvěře, byliny a listy stromů, myslivecká zařízení a krmiva a také musely prokázat, jak se vyznají v myslivecké mluvě. Starší děti měly nejdříve venkovní stezku, kde bylo 50 stanovišť, poté vědomostní test s 50 otázkami a nakonec vnitřní poznávačku loveckých psů, semen a hlasů ptáků. Přesto, že jsme 3 měsíce nefungovaly, tak výsledky byly velmi dobré a děti si zaslouží pochvalu. Po spočítání výsledků došlo na vyhlášení vítězů. 

 

v kat 0 zvítězila Terezka Jarmarová před Kubíkem Novákem a Aničkou Loutockou

v kat A zvítězila Kristýnka Loutocká před Adriankou Válkovou a Dominikem Šrubařem

v kat B zvítězila Barča Opluštilová před Ondrou Jarmarem a Luckou Zbořilovou

 

Nejlepší děti dostaly krásné dřevěné poháry, které pro nás vyrobil Antonín Stloukal a všichni potom také dostali diplomy, hrníčky, které budou památkou na letošní zvláštní soutěž a také dětský šampus. Děti nás jako každý rok potěšily, když nám jako poděkování předaly dárkový balíček a to i přesto, že jsme v letošním roce tři měsíce nefungovali. Po vyhlášení se potom děti rozdělily na tři družstva a hráli jsme různé hry pro zábavu. Večer nás potom čekala stezka odvahy, kterou velmi dobře připravili naši nejstarší. V neděli jsme ještě dohráli několik her, které se nestihli v sobotu, uklidili jsme chatu a po obědě jsme vyrazili zpět domů. 

Celý víkend se o nás velmi dobře starali Bob s Ondrou, kteří pro naše žaludky připravovali samé dobroty, za což jim patří velký dík. Poděkovat musíme také obci Štěpánov, která nejen sponzoruje naši činnost, ale rovněž nám vychází vstříc ve všem, co v průběhu roku náš kroužek potřebuje. Letošní závěrečný víkend se i přes deštivé počasí vydařil velmi dobře a už se těšíme na další, tentokrát již jubilejní 10. ročník Poštolek, který začne v průběhu září.