11.5.2019

8. ročník místního kola ZST ve Štěpánově

Dnes proběhl ve Štěpánově už 8. ročník místního kola ZST, které pořádal kroužek Mladých myslivců Poštolky Štěpánov. Za krásného počasí se sešlo na naší soutěži celkem 5 mysliveckých kroužků. Kromě domácích Poštolek také Veverky z Daskabátu, Medvíďata z Moravského Berouna, Sokoli z Partutovic a Sovičky z Písařova. Soutěže se zúčastnilo celkem 55 dětí. V kat. 0 bylo pro děti připraveno 6 stanovišť, na kterých poznávaly preparáty zvěře, lovecké psy, listy a větvičky stromů, jarní byliny, trofeje a kůže zvěře, stopy a běhy zvěře, krmná zařízení, krmiva pro zvěř a popisovaly také zvěř a shozy mysliveckou mluvou. Pro kategorie A a B byla připravena stezka, na které bylo 30 stanovišť venku a dalších 30 stanovišť uvnitř a dále test s 50 otázkami a popisem shozu daňka. Také byla připravena soutěž ve střelbě a pro menší děti soutěž v kreslení na téma dravci a sovy. Soutěž byla velmi povedená díky všem, kteří se podíleli na jejím průběhu.
Především spousta sponzorů, kteří přispěli cenami do soutěže a tímto jim velmi děkujeme:
- Obecní úřad Štěpánov
- WOOD STYL s.r.o. – Jaroslav Vyroubal
- Okresní myslivecký spolek Olomouc
- Staves s.r.o. Olomouc
- Ivana Šopíková
- Ministerstvo zemědělství ČR
- Dýha Max – Miloslav Žaloudík Štěpánov
- Zemědělské družstvo Unčovice
- Jaromír NĚMEC - Obchodní firma NěC
- Honební společenstvo Štěpánov
- Michal Bubeníček - výroba řeziva Březce
- Květinářství SALVIA – Zuzana Bielčiková
- Hnutí DUHA
- TOP drogerie – Štěpánov
- Antonín Stloukal – Rajec – Jestřebí
- Manželé Maňasovi
- Manželé Novákovi
Velkou podporou nám je jako vždy Obecní úřad Štěpánov pod vedením starosty Mgr. Jiřího Šindlera, který nás podporuje jak finančně, tak nám vychází vstříc vždy když něco potřebujeme. Krásný a výborný dort nám na dnešní soutěž upekla Ivana Šopíková, krásné dřevěné medaile pro děti vyrobil pan Antonín Stloukal z Rajce - Jestřebí a skvělý guláš uvařili manželé Novákovi, kteří zároveň na tento guláš dodali maso z divočáka. Fotografie z dnešní soutěže pro nás pořídila paní Jitka Látalová, která umí výborně zachytit vše důležité a hudbu a ozvučení nám jako vždy dělal Milan Sáblík společně s Honzou Markem. Také máme velmi nadějného trubače Ondru Jarmara, který měl dnes svou premiéru a zhostil se jí na jedničku. Dík patří samozřejmě všem ostatním, kteří se na soutěži podíleli a společně se nám podařilo snad udělat pro děti pěkný den, který si užili.
Výsledky soutěže byli rozděleny na domácí a hosty. Výsledky Poštolek byly následující:
kat. 0
1.místo Adrianka Válková
2. místo Terezka Jarmarová
3. místo Anička Loutocká
4. místo Kubíček Novák
kat. A
1. místo Ondra Jarmar
2. místo Barča Opluštilová
3. místo Kristýnka Loutocká
4. místo Hanka Šopíková
kat. B
1. místo Elen Melcrová
2. místo Lucie Zbořilová
3. místo Štěpán Janečka
4. místo Lukáš Houserek
Soutěž ve střelbě byla společná pro děti ze všech kroužků a dopadla takto:
kat. A
1. místo Hanka Šopíková - Poštolky
2. místo Tadeáš Faltus - Poštolky
3. místo Tereza Šebestová - Sovičky
kat. B
1. místo Elen Melcrová - Poštolky
2. místo Zdeněk Kunčar - Sovičky
3. místo Lukáš Houserek - Poštolky
Soutěž máme tedy zdárně za sebou a budeme se těšit na příští rok, kdy se bude konat už 9. ročník této naší tradiční a krásné soutěže. Už za 14 dní nás ovšem čeká naše nejdůležitější soutěž okresní kolo ZST, které se koná ve Slatinicích a tam teprve uvidíme, jak šikovné naše Poštolky jsou.