1.3.2018

Dnešní společná schůzka Poštolek a Veverek z Daskabátu
Na dnešní schůzce Poštolek jsme nezůstali sami, přijely se k nám totiž podívat naši kamarádi Veverky z Daskabátu. S Veverkami máme dlouhodobě velmi dobré vztahy a pravidelně se již několik let navštěvujeme na našich místních kolech O Zlatou srnčí trofej. Z tohoto důvodu jsme také byli rádi, že se u nás ukázali i na naší tradiční čtvrteční schůzce. Společně jsme si tak mohli ověřit co děti znají a také si něco zopakovat.

Nejdříve si děti udělaly jednoduchou křížovku, kterou připravila Ivča a potom jsme si ji společně prošli. V druhé části jsme si udělali něco málo z mysliveckých tradic. Zopakovali jsme si rozdíly mezi úlomky a zálomky a také jsme si řekli o výložích a výřadech. Na závěr jsme si ukázali několik výřadů a děti měly poznat, jestli je výřad poskládaný správně, případně je tam nějaká chyba...zvládli to společnými silami velmi dobře.

Dnešní schůzka nám utekla velmi rychle a byla zároveň velice příjemná. Věříme, že spolupráce mezi oběma kroužky bude trvat i nadále a už teď se velmi těšíme na jarní soutěže, kdy pojedeme koncem dubna do Daskabátu a Veverky přijedou o týden později na naši soutěž.