9.4.2017

Výlet do Ornitologické stanice živočichů v Přerově - Ornis

Dnes ráno jsme jeli s Poštolkami na další společný výlet. Jeli jsme do Ornitologické stanice do Přerova. Z vlakového nádraží jsme šli pěšky přes náměstí k městským hradbám a dále do Ornisu. Tam nás čekala paní Kosturová, která pro nás měla připravený program.

Nejdříve jsme prošli voliéry s handicapovanými ptáky, kde byly káně lesní, poštolky obecné, havran polní, kavka obecná, kalous ušatý a kalous pustovka. Dále nám ukázala různé druhy krmítek a budek pro ptáky a když jsme si vše prohlédli, šli jsme si udělat prohlídku expozice ptáků, která je v Ornisu opravdu velmi široká a měli jsme tak možnost vidět opravdu téměř vše. Dále jsme se šli podívat na výstavu o houbách Mykokosmos, která byla velmi pěkně připravená a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí.

Potom už jsme měli hlad a tak jsme si šli připravit ohniště, abychom si mohli opéct kabanos. V mezičase jsme měli možnost ještě si znovu prohlédnout vycpaniny ptáků a tak jsme si to s některými Poštolkami prošli a řekli si, co vše se může objevit na soutěžích při poznávačkách. Přece jen vycpaniny jsou lepší než obrázky a kde jinde takovou možnost můžeme mít.

Krátce po druhé hodině už jsme se museli chystat k odchodu, abychom stihli vlak a domů jsme se vrátili krátce po půl čtvrté. Počasí bylo pěkné a tak jsme si dnešní den velmi užili.