25.6.2016

Ukončení členství

Výlet na výstavu psů všech plemen s mezinárodní účastí - Náměšť na Hané

K dnešnímu dni končí v kroužku Adam Bohata.

Dnes jsme se opět po roce již tradičně s Poštolkami vypravili do Náměště na Hané, kde se konala oblastní výstava psů. Ráno o půl osmé vyjelo vlakem ze Štěpánova do Červenky celkem 10 poštolek s několika rodiči a po přestupu jsme pokračovali do Náměště na Hané, kde jsme dorazili krátce po deváté hodině. Z nádraží jsme se vydali pěšky směrem k zámku, kde se výstava konala. Když jsme dorazili na místo, koupili jsme si katalog psů, abychom věděli, jaké psy můžeme dnes na výstavě vidět. Zjistili jsme, že na výstavě bude více než 800 účastníků ze sedmi zemí.

Hned na začátku se od nás odpojila Ivča, která na výstavě dělala pořadatelku a byla na jednom ze stanovišť, kde probíhala naučná stezka pro děti. Na této stezce bylo celkem 25 stanovišť a děti na nich poznávaly různé myslivecké exponáty a další otázky, jejichž odpovědi zapisovaly do tabulek, které obdržely na začátku stezky. Na stanovišti kde byla Ivča měly děti za úkol poznávat po hmatu co je v sáčcích, dále měly za úkol skládat k sobě rodinky zvěře a jejich stopy a nakonec tam také byl zážitkový chodník, kde děti chodily bez bot a poznávaly po čem chodí. Na jednotlivých místech bylo např. suché listí, kamínky, šišky a další věci. Po ukončení stezky dostal každý nějakou drobnost jako odměnu a potom jsme se již šli podívat na výstavu samotnou.

Stejně jako v loňském roce bylo už od rána velké horko a tak jsme museli dohlížet především na pitný režim důležitý. V areálu zámecké zahrady bylo celkem 15 kruhů a s dětmi jsme postupně procházeli jeden kruh po druhém. Letos bylo opravdu složité poznat některé psy, protože tam bylo hodně psů, kteří nejsou lovečtí. Z tohoto důvodu byl dobrý katalog, protože když jsme nevěděli, podívali jsme se do katalogu o jaké plemono jde. Zastavili jsme se u vůdců, kteří na výstavě byli s československými vlčáky, jagteriérem, borderteriérem, bladhoundem nebo štěnětem německého krátkosrstého ohaře a psů jsme jinak v dnešním dni viděli opravdu hodně.

Během prohlídky jsme se rovněž průběžně občerstvovali. Děti využili především prodeje zmrzliny, ale na místě byla rovněž spousta zvěřinových specialit. Na závěr výstavy jsme se sešli u stánku kde byla Ivča, pomohli jsme stánek složita pak jsme se již vydali zpět na vlak. Cesta zpět nám utekla rychle a do Štěpánova jsme přijeli před půl pátou. Všichni jsme se už těšili, až si dáme vlažnou sprchu, případně skočíme do bazénu a spláchneme ze sebe celodenní pot.

Dnešní výstava byla tím posledním co jsme s Poštolkami v letošním školním roce zvládli. Teď si dáme dvouměsíční volno a po prázdninách budeme opět pokračovat.