22.1.2015

Nový člen kroužku

Mladší: Otázky a odpovědi, hra - hledej zvířata

Starší: Film z cyklu Tisíc let české myslivosti - Memoriál Richarda Knolla, odchov bažantů, kynologie - skupiny loveckých psů - plemena

Dnes se k nám opět připojil nový člen a to Otík Tománek, tak doufáme, že bude mezi Poštolkami spokojený.

S mladšími Poštolkami jsme si na začátku dnešní schůzky udělali menší testík, který jsme si společně prošli... Byla to taková malá příprava na soutěže, aby si děti udělali obrázek o tom, co je čeká. Ve druhé polovině schůzky jsme si zahráli hru "Hledej zvířata" Děti měly za úkol napodobovat různé hlasy zvěře a jedno z dětí vždy se zavázanýma očima hledalo určené zvíře.

Se staršími Poštolkami jsme se podívali na film o Memoriálu Richarda Knolla, což je memoriál ohařů a dozvěděli se, co vše se na takovéto soutěži u loveckých psů zkouší a že tento memoriál je vrcholná soutěž ohařů, která je nominací na naši největší soutěž tedy memoriál Karla Podhajského. Dále jsme se podívali na odchov bažantů v jednom mysliveckém sdružení a jak vše probíhá od vylíhnutí kuřátek až do doby, kdy se bažanti vypouští. V druhé části jsme si řekli něco o kynologii. Děti se dozvěděly jaké máme pracovní skupiny loveckých psů a potom jsme si vždy o každé skupině něco pověděli. Na dnešní schůzce to byla skupina honičů, ohařů a barvářů. Vždy jsme řekli k čemu se jednotlivé skupiny psů v myslivecké praxi používají a potom jsme si ukázali nejčastěji používaná plemena loveckých psů.