20.6.2015

Keltské slavnosti letního slunovratu v Karlově pod Pradědem

Dnes jsme se vydali ještě s několika rodiči a dětmi do Karlova pod Pradědem na Keltské slavnosti. Pokud bych měl dnešní výlet zhodnotit, možná jsem od této akce čekal trošku víc. Především chyběly některé části, které byly psané v programu a možná tím tato akce trošku utrpěla. Holt každá akce nemůže být dokonalá a na 100%, ale i tak to nebylo vůbec špatné.

Byla tu prezentace Záchranné  stanice Stránské ZO ČSOP Sovinecko, kde jsme viděli živou vydru, jezevce, mývala severního, raroha, orla, výra a krkavce. K poslechu hrály skupiny Kelt Grass Band (keltská hudba), Hubertus (country) a Šviháci (country),  byla připravena střelnice z luku a kuší pro veřejnost, soutěže pro děti a dospělé (lovecká stezka, skládání vlaštovek a následný vrh, řezání klády, hod balvanem, chůze na chůdách apod., k vidění byl dvorec lidových řemesel (řezbář, košíkář, kovář, brašnář, keramika, drhání, paličkování, dekorativní výzdoba skla, a šperkařství…) a rovněž jsme měli možnost vidět tábor Keltů, Vikingů a rytířský tábor.

Když jsme si vše prošli a protože bylo docela chladno, uchýlili jsme se do útulné hospůdky u Yettiho, kde nám hrála 1,5 hodiny v kuse skupina Kentaur. Byli opravdu vytrvalí a kdyby nepraskla kytaristovi struna, hráli by zřejmě ještě déle. I když nám počasí příliš nepřálo a místy i pršelo, tak jsme dnes prožili vcelku příjemný den v krásné jesenické přírodě. Navíc jsme se domluvili s panem Schaferem, který akci pořádal a také je provozovatelem záchranné stanice živočichů ve Stránském, že by i s některými zvířaty přijeli příští rok na naši soutěž O Zlatou srnčí trofej. Podrobnosti ještě budeme muset dořešit, ale myslím, že by to mohlo být velmi zajímavé.