13.6.2015

Výlet na oblastní výstavu psů - Náměšť na Hané

Dnes jsme se s Poštolkami vypravili do Náměště na Hané, kde se konala oblastní výstava psů. Ráno o půl osmé jsme vyjeli vlakem ze Štěpánova do Červenky a po přestupu dále do Náměště na Hané, kde jsme dorazili krátce po deváté hodině. Z nádraží jsme se vydali pěšky směrem k zámku, kde se výstava konala. Když jsme dorazili na místo, koupili jsme si katalog psů, abychom věděli, jaké psy můžeme dnes na výstavě vidět. Zjistili jsme, že na výstavě bude více než 400 účastníků a to nejen z Česka, ale i ze Slovenska a Polska.

Už od rána bylo velké horko a tak jsme museli dohlížet především na pitný režim, který byl dnes velmi důležitý. Všichni s sebou měli lahve s vodou a průběžně jsme si tyto lahve stále čistou vodou doplňovali. Místy se některé Poštolky dokonce vodou polévaly, aby vůbec dnešní horko vydržely. V areálu zámecké zahrady bylo celkem 10 kruhů a s dětmi jsme postupně procházeli jeden kruh po druhém. Protože už máme v oblasti kynologie celkem pokroky, většinu loveckých psů nebyl problém pro děti poznat, ale přece jen se našla některá plemena, která jsme ještě neviděli, nebo alespoň nevidíme moc často a spíše jen na obrázcích a to byl také hlavní důvod dnešního výletu. Mezi tyto psy patřil např. Jack Russel teriér, Alpský brakýř jezevčíkovitý, Bloodhound, Bernský honič nebo třeba Irský červenobílý setr. Samozřejmě jsme viděli i další velmi zajímavé psy, které jsme neznali. Součástí této výstavy byly také klubové výstavy českých fousků, německých krátkosrstých ohařů a dlouhosrstých ohařů a také speciální výstava výmarských ohařů. Těchto plemen tedy bylo k vidění samozřejmě nejvíce. Během prohlídky jsme se rovněž průběžně občerstvovali. Děti využili především prodeje zmrzliny a ledové tříště, ale na místě byla rovněž spousta zvěřinových specialit. Rovněž jsme si prohlédli nabízené zboží pro myslivost, jako oblečení nebo různé myslivecké pomůcky, jako vábničky, vodítka, barvářské řemeny a další. Když jsme si vše prohlédli a řekli si z jakého důvodu se tyto výstavy vlastně konají vydali jsme se na zpáteční cestu.

Po příchodu k vlaku jsme měli ještě více než půl hodiny čas, který děti využily na houpačkách a skluzavkách, které byly před nádražím. Cesta zpět nám utekla rychle, protože jsme si vyprávěli zážitky z dnešního velmi povedeného dne. Do Štěpánova jsme přijeli před půl pátou a všichni jsme se už těšili, až si dáme vlažnou sprchu a spláchneme ze sebe ten celodenní pot.