5.3.2015

 

Mladší: Opakování sokolnictví - sokolnické pomůcky, Sokolnictví - rozdělení dravců, poznávání zvěře

Starší: Kynologie - Opakování sokolnictví - sokolnické pomůcky, Sokolnictví - rozdělení dravců, poznávání mysliveckých a přírodovědných věcí, popis zvěře

Mladší děti si dnes zopakovali co vše si pamatují z minulého týdne o sokolnictví a to konkrétně sokolnických pomůckách. Vše jsme si ještě jednou ukázali a zopakovali. Jako další jsme se dozvěděli prostřednictvím třetího dílu Malé myslivosti o rozdělení dravců. Rozdělili jsme si je na dravce nízkého letu - jestřábovité a dravce vysokého letu - sokolovité. Děti se dozvěděli, který dravec patří do jaké skupiny, rovněž, že sokolovití mají v zobáku malý zoubek, který se nazývá zejk a rovněž, že samci dravců mají myslivecký název terček a jsou menší než samice.

Ve druhé polovině dnešní schůzky jsme poznávali obrázky naší zvěře, což nebylo pro většinu Poštolek vůbec jednoduché.

Starší děti dělaly na začátku to co mladší, tedy vše o sokolnictví. V další části jsme se učili poznávat a také jsme si opakovali vše co nás napadlo. Poznávali jsme například, myslivecké zařízení, lovecké psy, byliny, lovecké nástroje, odchytová zařízení, pobytová znamení zvěře, lovecké potřeby, nástroje na vábení, krmiva pro zvěř nebo jsme poznávali dravce. V závěrečné části jsme opakovali popisy zvěře mysliveckou mluvou. Bylo toho dnes docela dost, ale vše jsme zvládli bez větších potíží a čas nám utekl jako voda.