9.1.2014

Mladší: poznávání zvěře na obrázcích + přiřazování stop, popis shozů - jelen, daněk, srnec

Starší: testík - poznávání zvěře na obrázcích + přiřazování stop, kynologie - poznávání psů

Od nového roku jsme udělali malou změnu a to, že jsme děti rozdělili na dvě skupiny, mladší prvňáci a druháci a starší, všichni ostatní. Změna byla udělána hlavně z důvodu, že obě skupiny se nedokázali učit to stejné a proto naše schůzky nebyly na potřebné úrovni. Změna se ovšem ukázala alespoň na první schůzce jako velmi dobrá a zdálo se, že to děti opět začalo bavit.

Mladší děti se učili poznávat zvěř na obrázcích a přiřazovali k ní stopy a také jsme si ukázali paroží z jelena, daňka a srnce, které jsme se učili popisovat mysliveckou mluvou. Děti to zvládali velmi dobře a schůzka nám velice rychle utekla. Dětem se dokonce ani nechtělo domů.

Starší děti dělali rovněž poznávání zvěře a přiřazování stop, ovšem formou testíku. Šlo jim to také velice dobře a výsledky testíku jsou níže. Potom jsme si řekli něco o loveckých psech. Řekli jsme si do jakých skupin rozdělujeme lovecké psy a která plemena patří do jaké skupiny. Také jsme potom jednotlivá plemena poznávali. Určitě to ještě bude chtít postupně opakovat, ale dětem to vcelku šlo.

Výsledky testu max. 22bodů

Štěpán O., Štěpán J., Lucka.................22bodů

Pepa.....................................................21bodů

Elenka..................................................20bodů

Marian..................................................19bodů

Pavel.....................................................16bodů

Honza Hubl...........................................15bodů