19.9.2013

Nový členové Poštolek, poznávání lebek a paroží zvěře, soutěž

Na začátku dnešní schůzky jsme přivítali dva nové členy kroužku a to prvňáčky Jiříka Kirschbauma a Lukáška Houserka, kteří rozšířili řady našich Poštolek na 13 dětí. Lukášek se ze začátku trošku styděl a dokonce si i pobrečel, ale za chvíli bylo vše v pořádku a svou první schůzku zvládl jako ostřílený mazák.

Začali jsme ukázkami paroží a lebek zvěře, kdy jsme si ukázali paroží jelena lesního a srnce obecného a dále lebky srnce obecného, jelena lesního, lišky obecné, jezevce lesního, rysa ostrovida a kočky divoké. Řekli jsme si jaké jsou rozdíly mezi lebkou lišky a jezevce a také jak rozeznáme lebku psovité šelmy od kočkovité. Když jsme si popsali vše potřebné rozdělili jsme se na dvě skupiny a připravili jsme se na soutěž.

Dnešní soutěž byla vlastně taková malá poznávačka, ve které měly děti za úkol napsat malý testík, mimo nováčky...Ti měli daleko složitější úkol a to poskládat rodinky zvěře na pexesech a poznat o jakou zvěř se jedná. Dalším úkolem bylo poznávání zvěře na obrázcích, poznávání listů a plodů našich stromů a keřů a nakonec poznávání loveckých psů. Družstva byla složena následovně...

Kapitán Štěpán Janečka si k sobě vybral Honzu Hřivnu, Lucinku Zbořilovou, Elenku Melcrovou a jednoho z nováčků Lukáška Houserka.

Kapitán Štěpán Opluštil  soutěžil společně s Honzou Hublem, Ondrou Krejčím, Pavlem Petříkem a druhým z nováčků Jiříkem Kirschbaumem.

Soutěž byla velmi vyrovnaná a nakonec skupina Štěpána Janečky vyhrála o jediný bod, když získala celkem 103 bodů.

Výsledky soutěže:

skupina Štěpána Janečky: test 33bodů, pexeso 9bodů, obrázky zvěře 14bodů, listy 19bodů, plody 9bodů a lovečtí psi 20bodů....celkem 103 bodů.

skupina Štěpána Opluštila: test 27bodů, pexeso 8bodů, obrázky zvěře 14bodů, listy 19bodů, plody 9bodů a lovečtí psi 24bodů...celkem  102 bodů. 

Dnešní schůzka nám utekla velmi rychle a než jsme se nadáli bylo téměř šest hodin a museli jsme končit. Věřím, že se dnes děti nejen něco dozvěděli, ale i něco naučili a pobavili se... Jiřík s Lukáškem se zapojili velmi dobře a věřím, že je bude kroužek bavit a budou do budoucna velkými posilami na soutěžích, kterých se budeme s dětmi účastnit.

Výsledky testu:

10bodů...........Honza Hřivna, Václav Novák

9bodů.............Lucinka Zbořilová a Štěpán Janečka

8bodů.............Štěpán Opluštil, Ondřej Novák

7bodů.............Honza Hubl a Pavel Petřík

5bodů.............Elenka Melcrová a Ondra Krejčí

Skládání a poznávání zvěře na pexese:

9bodů.............Jiřík Kirschbaum

8bodů.............Lukášek Houserek