31.1.2013

Soutěž, husa velká, filmy z pořadu Tisíc let české myslivosti 

Na začátek dnešní schůzky jsme měli pro děti připravenou soutěž, kde měly celkem 60 otázek. Byla tam myslivecká mluva, krmiva zvěře, hlasy zvěře - poslech i názvy hlasů, listy, plody, stopy zvěře, lovečtí psi, krmná zařízení a další otázky, které jsme se na schůzkách učili. Nebylo to příliš složité, ale nadruhou stranu ani úplně jednoduché. Děti musely určitou znalost přece jen prokázat. Celkový počet bodů, který mohly získat bylo 60 a nakonec soutěž dopadla následovně.   

Lucinka Zbořilová a Honza Hřivna............ 48bodů

Václav Novák........................................... 44bodů

Štěpán Opluštil........................................ 42bodů

Ondřej Novák........................................... 32bodů

Pavel Petřík............................................. 26bodů

Jolča Sedláčková..................................... 15bodů

Kuba Sedláček......................................... 12bodů

Další dva týdny tedy 7.2. a 14.2. budeme mít možnost ve zdokonalování vědomostí a budeme se více věnovat poznávání zvěře a jejich popisu, poznávání stop, mysliveckých a loveckých zařízení, listů, plodů, loveckých psů a dalších věcí potřebných pro soutěže, kterých se budeme na jaře účastnit. Ve čtvrtek 21.2.2013 si potom uděláme ve škole další soutěž, která se bude skládat z testíku, stezky a možná i dalších věcí. Doufám, že se tento den sejdeme všichni a budeme mít možnost porovnat své znalosti.  

Po soutěži jsme pokračovali povídáním o dalším druhu pernaté zvěře a to o Huse velké. Také jsme si o tomto druhu zvěře pustili krátký film z pořadu Tisíc let české myslivosti. Aby jsme už děti zbytečně více nezatěžovali, tak jsme si do konce dnešní schůzky pouštěli už jen filmy. Následoval krátký film o tetřívkovi obecném a potom na žádost dětí jsme si pustili film o národním kole Zlaté srnčí trofeje.